Nové číslo časopisu Záhrada 10/2016 v predaji od 22. decembra!

image 38038 25 v1

Hoci je v zime v záhrade práce menej, predsa vyžaduje našu starostlivosť. Striasať sneh zo živého plota, odhrabávať ho z cestičky a prihŕňať k ovocným stromom, zalievať vždyzelené druhy a dopĺňať kŕmidlá, aby sme vtákom pomohli prečkať zimu. V sezóne budú totiž opäť nenahraditeľnou súčasťou biologického boja. Pomôžu nám s prevenciou proti škodcom a to je základ zdravej záhrady.

Aby bola naozaj zdravá aj tá vaša, máme pre vás kompletný kalendár ochrany zeleninovej aj ovocnej záhrady na jarnú sezónu až do mája.

Okrem toho môžete vyliečiť svoj chorý orech, uchovať vianočnú ružu dlho sviežu, rozmnožiť si izbové rastliny alebo vybrať z perspektívnych odrôd malín.

Inšpirujte sa záhradou s nádychom romantiky, dopestujte si vlastnú úrodu subtropických plodov, alebo spoznajte exotickú schizandru.

V čísle, ktoré práve držíte v ruke, však toho nájdete oveľa viac. Keďže zima je obdobie plánovania, pripravili sme pre vás niekoľko inšpirácií na ďalšiu sezónu. Všetky majú podobu praktických pracovných návodov a ľahko ich identifikujete podľa tohto loga TV relácie Nová záhrada.

Príjemné čítanie! Martin

Z OBSAHU: 

Inšpirácie
■ Bez nich by neboli Vianoce Vianocami
■ Vianočný stromček
■ Záhrada s nádychom romantiky

Interiér
■ Ako si uchovať vianočnú ružu sviežu
■ Subtropické plody z vlastnej úrody
■ Živé osviežovače vzduchu
■ Izbové kvety takmer zadarmo

Radíme čitateľom
■ Dobrý nákup
■ Vianočné počasie

Praktická záhrada
■ Malá kaskáda pri terase
■ Hriadky na zeleninu
■ Kalendár ochrany na jarnú sezónu
■ Výmena jabloní
■ Ako vydrží uskladnená zelenina dlhšie

Rastlinný lekár
■ Komplexná ochrana orechov
■ Orechová cesta k zdraviu

Pre šikovné ruky
■ Bylinková špirála
■ Zelená stena

Ovocný sad
■ Poznáte schizandru?
■ Skúsený ovocinár radí
■ Pestrý sortiment malín

Relax
■ Krížovka

Predplatné časopisu Záhrada

Ukážka z časopisu:

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.