Nevyhadzujte rozbité veci, recyklujte a zalepte ich!

image 49299 25 v1

Malé nehody v domácnosti sú takmer na dennom poriadku, pokiaľ sú v domácnosti navyše deti alebo domáci miláčikovia, tak je zaručene občas niečo rozbité.

Mnohí z nás rozbitú, alebo odtrhnutú vec zahodia a kúpia si novú. Nie vždy je to však nevyhnutné, niekedy postačí kvapka sekundového lepidla a všetko drží pokope ako predtým. Rozbité časti k sebe zlepíte za niekoľko sekúnd a v prípade, že je plocha lepeného spoja menšia ako jeden centimeter štvorcový, môžete sa na pevnosť spoja dokonalo spoľahnúť. Sekundové lepidlá sú tvorené kyanoakrylátom a pri styku so vzduchom či vodou okamžite tuhnú. Pracovať teda so sekundovými lepidlami je nutné rýchlo a precízne, aby ste zamedzili prípadnému zašpineniu materiálu alebo ostatných plôch. Odstránenie vytvrdnutého sekundového lepidla už nie je taká sekundová záležitosť a neponúka vždy 100 % výsledky.

Loctite Perfect Pen prichádza s riešením, ako zamazaniu lepeného materiálu alebo rúk zamedziť.

Lepidlo je prakticky zabalené v podobe pera, vďaka čomu je jeho aplikácia presná a pohodlná. Vďaka jemne vrúbkovanej ploche na jeho povrchu pasuje do ruky ako uliaty. Gélová receptúra bráni stekaniu a lepidlo je preto vhodné aj na zvislú aplikáciu. Loctite Perfect Pen využijete v domácnosti na menšie a rýchle opravy a zalepíte ním naozaj takmer všetky materiály vrátane dreva, kože, keramiky, kartónu, papiera, gumy, porcelánu, kovu ale aj plastov*. Okrem iného neobsahuje škodlivé rozpúšťadlá a po vyschnutí je priehľadný a bezfarebný. Odoláva väčšej záťaži a rozhodne by vám v domácnosti nemal chýbať!

Ako na to?

1.Uistite sa, že sú obe lepené plochy čisté a odmastené.

2.Vyhnite sa priamemu kontaktu s lepidlom na ľudskej koži.

3.Otočte uzáver v smere hodinových ručičiek až na doraz a uzavrite viečkom.

4.Mierne stlačte obe vrúbkované strany na pere a aplikujte malé množstvo sekundového lepidla na jeden z povrchov, ktorý chcete zlepiť.

5.Lepené plochy po aplikovaní lepidla silno pritlačte k sebe na min. 1 minútu.

6.Nechajte nerušene pôsobiť 10 minút, prípadne na dobu 24 hodín pre dosiahnutie dokonalého výsledku.

7.Ideálne podmienky na lepenie sú pri teplote prostredia (15-30°C) a minimálnej relatívnej vlhkosti prostredia 30%.

8.Po použití očistite hrot aplikátora od zvyšného lepidla, uzavrite vrchnákom a skladujte v pôvodnom obale na suchom mieste.

Cena: 4,99 €

Pre viac informácií navštívte: www.loctite-superattak.sk

*Mimo polyetylénu (PE), polypropylénu (PP), čelného skla, polystyrénu a umelých vlákien.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.