image 49299 25 v1

Nevyhadzujte rozbité veci, recyklujte a zalepte ich!

Malé nehody v domácnosti sú takmer na dennom poriadku, pokiaľ sú v domácnosti navyše deti alebo domáci miláčikovia, tak je zaručene občas niečo rozbité.

Mnohí z nás rozbitú, alebo odtrhnutú vec zahodia a kúpia si novú. Nie vždy je to však nevyhnutné, niekedy postačí kvapka sekundového lepidla a všetko drží pokope ako predtým. Rozbité časti k sebe zlepíte za niekoľko sekúnd a v prípade, že je plocha lepeného spoja menšia ako jeden centimeter štvorcový, môžete sa na pevnosť spoja dokonalo spoľahnúť. Sekundové lepidlá sú tvorené kyanoakrylátom a pri styku so vzduchom či vodou okamžite tuhnú. Pracovať teda so sekundovými lepidlami je nutné rýchlo a precízne, aby ste zamedzili prípadnému zašpineniu materiálu alebo ostatných plôch. Odstránenie vytvrdnutého sekundového lepidla už nie je taká sekundová záležitosť a neponúka vždy 100 % výsledky.

Loctite Perfect Pen prichádza s riešením, ako zamazaniu lepeného materiálu alebo rúk zamedziť.

Lepidlo je prakticky zabalené v podobe pera, vďaka čomu je jeho aplikácia presná a pohodlná. Vďaka jemne vrúbkovanej ploche na jeho povrchu pasuje do ruky ako uliaty. Gélová receptúra bráni stekaniu a lepidlo je preto vhodné aj na zvislú aplikáciu. Loctite Perfect Pen využijete v domácnosti na menšie a rýchle opravy a zalepíte ním naozaj takmer všetky materiály vrátane dreva, kože, keramiky, kartónu, papiera, gumy, porcelánu, kovu ale aj plastov*. Okrem iného neobsahuje škodlivé rozpúšťadlá a po vyschnutí je priehľadný a bezfarebný. Odoláva väčšej záťaži a rozhodne by vám v domácnosti nemal chýbať!

Ako na to?

1.Uistite sa, že sú obe lepené plochy čisté a odmastené.

2.Vyhnite sa priamemu kontaktu s lepidlom na ľudskej koži.

3.Otočte uzáver v smere hodinových ručičiek až na doraz a uzavrite viečkom.

4.Mierne stlačte obe vrúbkované strany na pere a aplikujte malé množstvo sekundového lepidla na jeden z povrchov, ktorý chcete zlepiť.

5.Lepené plochy po aplikovaní lepidla silno pritlačte k sebe na min. 1 minútu.

6.Nechajte nerušene pôsobiť 10 minút, prípadne na dobu 24 hodín pre dosiahnutie dokonalého výsledku.

7.Ideálne podmienky na lepenie sú pri teplote prostredia (15-30°C) a minimálnej relatívnej vlhkosti prostredia 30%.

8.Po použití očistite hrot aplikátora od zvyšného lepidla, uzavrite vrchnákom a skladujte v pôvodnom obale na suchom mieste.

Cena: 4,99 €

Pre viac informácií navštívte: www.loctite-superattak.sk

*Mimo polyetylénu (PE), polypropylénu (PP), čelného skla, polystyrénu a umelých vlákien.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje