Lepenie bez dlhého čakania

Lepenie bez dlhého čakania

Moderné montážne lepidlá sa stávajú zárukou dobre vykonanej práce. Sú stále výkonnejšie, tie najlepšie spomedzi montážnych lepidiel dokážu v súčasnosti udržať až 50 kg/cm²! Všetky však väčšinou potrebujú 24 hodín na vytvrdnutie, až potom je možné spoj zaťažiť. Avšak Pattex ONE FOR ALL Express drží oveľa skôr – lepený spoj je pevný už po neuveriteľných 3 hodinách!!! (záleží na lepenom materiáli a prostredí).

Toto lepidlo veľmi rýchlo vytvára pružný, ale pevný spoj, ktorý znesie prvé zaťaženie už po 20 minútach (v závislosti od lepeného povrchu). Po zmienených 3 hodinách je už Pattex ONE FOR ALL Express vytvrdnutý. Iba v prípade obzvlášť ťažkých predmetov a predmetov podliehajúcich pnutiu sa odporúča spoj na 24 hodín zafixovať. Inak máte lepenie po troch hodinách hotové. Rýchlo a spoľahlivo.

Doma aj vonku, na lepenie aj tesnenie

Na lepidle Pattex ONE FOR ALL Express oceníte aj to, že je vhodné do interiéru aj exteriéru. Nevadí mu ani vlhkosť, resp. vlhké povrchy. Po aplikácii a vytvrdnutí sa neprepadá, svoju prácu teda nemusíte opakovať ani opravovať. A keď vytvrdne, môžete ho pretrieť farbou alebo brúsiť. Aplikácia je pritom jednoduchá. Vezmete napríklad kuchynskú dosku. Lepený povrch očistíte, zbavíte prachu a nečistôt, rovnako ako prípadnej mastnoty. Ak je povrch po odstránení predchádzajúcej kuchynskej dosky hrubý, odporúča sa ho zbrúsiť. Potom len odrežete vršok tuby, naskrutkujete plastovú špičku, vložíte tubu do pištole a nanesiete lepidlo na jeden z lepených povrchov. Lepidlo naneste v bodoch alebo pásoch. Oba lepené diely k sebe pevne pritlačte a ak je to nutné, spoj opravte. Prípadné vytečené lepidlo odstráňte ihneď suchou handričkou. Po vytvrdnutí už na Pattex ONE FOR ALL Express žiadne rozpúšťadlá neúčinkujú. Očistite tubu, zaskrutkujte. A máte to hotové. Krásna expresná práca!

www.pattex.sk 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje