Loctite lepeni poharu
Zdroj: Henkel

Ako správne lepiť sekundovým lepidlom?

Viete, na čo si dať pozor pri lepení sekundovými lepidlami? Ako zaistiť, aby sa zlepená vec neskôr nerozpadla? Na čo sú dobré sekundové gély?

Poznáte to, vezmete napríklad hrnček a zostane vám v ruke iba ucho, omylom si na okuliare odložíte tašku a nožička praskne. Tieto malé nehody sa stávajú každý deň, ale dajú sa rýchlo napraviť. Jednoducho to zlepíte. Sekundové lepidlá vám pomôžu opraviť veci rýchlo, spoľahlivo a väčšinu z nich môžete mať kedykoľvek a kdekoľvek so sebou. Hodia sa ako pohotovosť na rýchle opravy.

Loctite lepenie okuliarov
Zdroj: Henkel

A bude to držať?

Túto otázku si dávate neustále. Položili sme ju spoločne s ostatnými otázkami Irene Kovárovej, senior brand manažérke značky Loctite – Henkel.

„Aby všetko držalo, ako má, je nutné najskôr miesto, ktoré zlepujeme, očistiť. Ak vám napríklad odpadne ucho hrnčeka, očistite čistou handričkou obe miesta. Je to dôležité, lebo prípadný prach a nečistoty zabránia priľnutiu lepidla, a aj keď sa to na prvý pohľad môže zdať čisté, prachové čiastočky vytvoria vrstvu, ktorá sa potom odlúpne a spoj nebude držať. Podobným problémom je mastný povrch.“

Loctite lepenie
Zdroj: Henkel

Ako správne lepiť

1. čistá plocha

Ani neviete, koľko ľudí len vezme lepidlo, nanesie ho, a potom sa divia, že nedrží. Očistite obe miesta.

2. výber lepidla

Voľba lepidla je jednou z najdôležitejších vecí. Vyberte si správne lepidlo, na každom z nich je uvedené, na čo je určené. Keď si nebudete istí, zvoľte univerzálny variant (Loctite Super Attak Universal).

Zdroj: Henkel

3. buďte rýchli, ale dôkladní

Sekundové lepidlá sú neuveriteľne rýchle, preto je nutné neotáľať, inak budete mať prilepené prsty a vec rozlepenú alebo prilepenú nakrivo. Preto je nutné všetko si vopred pripraviť a počítať s tým, že máte iba chvíľku na to, aby ste lepidlo naniesli a pritlačili, a tým vec prilepili. My v Loctite vieme, že je to ťažké, a preto sme vytvorili gél Loctite 60 sekund, ktorý nesteká a máte s ním celú minútu na korigovanie. Vďaka tomuto času a veľkosti lepidla ho môžete použiť aj na opravu väčších plôch.

4. dajte si pozor na zasychajúce kvapky lepidla

Zaschnuté kvapky lepidla na zlepených materiáloch mať nechcete, preto ho nanášajte tak, aby sa buď vôbec netvorili, alebo vyberajte lepidlo múdro. Keď sa necítite v lepení zdatní, nemusíte sa s tým trápiť. Zvoľte lepidlo, ktoré vám pomôže v presnom nanášaní. Napríklad Loctite Brush má štetček, ktorým lepidlo nanesiete ľahšie a prípadne ho aj lepšie rozotriete na plochu. Vynikajúcou vychytávkou je Loctite Perfect Pen v tvare pera, ktoré nekvapká a nanesiete ním lepidlo úplne presne na konkrétne miesto. Keď potrebujete lepiť veci zvislo, a je tu teda väčšie riziko tvorby kvapiek, vyberte si sekundové lepidlo s gélovou konzistenciou. Tento druh lepidla nesteká, čiže udržíte okolie lepenej plochy čisté.

oprava hracky
Zdroj: Henkel

Chcete sa pozrieť na Loctite?

Viac na www.loctite-superattak.sk

Zdroj: PR HENKEL SLOVENSKO, spol. s r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.