Mapei Mladým.
Zdroj: Mapei

Najzručnejší obkladači sú na SOŠ v Senici

Spoločnosť Mapei preverila šikovnosť žiakov stredných odborných škôl učebného odboru murár/obkladač prostredníctvom súťaže Mapei Mladým. V celoslovenskom finále prvého ročníka projektu zvíťazila Stredná odborná škola v Senici. Súťaž organizovala firma Mapei v spolupráci s partnerskými spoločnosťami Makita, Stavmat Stavebniny a Rigips.

Do prvého ročníka projektu sa zapojilo 8 škôl z celého Slovenska. „S priebehom súťaže sme veľmi spokojní a v tomto projekte by sme chceli pokračovať. Teším sa, že sa súťaž páčila nielen nám, ale aj majstrom i samotným žiakom. Verím, že sa nám v budúcnosti podarí zapojiť do projektu ešte viac škôl,“ hodnotí projekt Miroslav Jaška, generálny manažér spoločnosti Mapei.

Mapei Mladým.
Prvý ročník súťaže Mapei Mladým zaujal školy i študentov | Zdroj: Mapei
Mapei Mladým.
Žiaci museli splniť štyri súťažné zadania Mapei. | Zdroj: Mapei
Mapei Mladým.
Priebeh súťaže Mapei Mladým hodnotila odborná porota Mapei. | Zdroj: Mapei

Víťazi sa na súťaž vzorne pripravovali

Projekt Mapei Mladým sa skladal z dvoch častí. V prvej fáze navštívil jednotlivé školy školiaci tím a študentom predstavil niektoré výrobky spoločnosti, ich výhody a následne spôsob ich správnej aplikácie. Získané poznatky mohli žiaci následne využiť v druhej časti súťaže, v ktorej ich praktické zručnosti hodnotila odborná porota. Úlohou súťažných tímov zložených zo 4 najzručnejších študentov z každej zúčastnenej školy si zmeralo sily v lepení mozaiky dvojzložkovým lepidlom ELASTORAPID, v lepení keramického obkladu lepidlom ULTRALITE, v škárovaní keramického obkladu cementovou škárovačkou ULTRACOLOR PLUS a v škárovaní mozaiky epoxidovou škárovačkou KERAPOXY CQ. Najväčší počet bodov získal tím SOŠ zo Senice v zložení Daniel Tomek, Andrej Kujan, Dominik Romer a Patrik Chalupa. Víťazná škola i jej žiaci dostali poukážky na nákup produktov spoločnosti Makita. „Som prekvapený, že sme vyhrali, vôbec som to nečakal. Veľmi sa z toho teším a musím chlapcov pochváliť za odvedený výkon. Projekt nás veľmi zaujal, poctivo sme sa naň pripravovali, dokonca sme si pozreli aj niekoľko videí správnych postupov a naštudovali ich,“ hovorí Ján Sládek, majster odborného výcviku víťaznej školy.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje