Septembrový Môj dom už v predaji – 200 strán len za 1,63 €

Septembrový Môj dom už v predaji – 200 strán len za 1,63 €

Pripravte sa s nami na jeseň! V najnovšom čísle časopisu Môj dom nájdete dostatok inšpirácií, ako si zútulniť svoj domov pomocou textílií, aj ako si zariadiť nevšednú kúpeľňu. Zavedieme vás na návštevu do originálnych bytov a domov z celého sveta, poradíme vám so stavbou zimnej záhrady, aj s výberom rastlín, ktorým sa v nej bude najlepšie dariť. Prezradíme vám, aké sú najnovšie trendy v drevostavbách a na stránkach septembrového vydania prinášame aj veľký prehľad kontaktných zatepľovacích systémov. 

Septembrový Môj dom nájdete na stánkoch a v hypermarketoch od 3. 9.

Najnovší  Môj dom je opäť plný interiérových nápadov, ktorými by bolo škoda neinšpirovať sa. Nemôžu chýbať ani námety na zveľadenie záhrady či rady odborníkov, ktoré vám pomôžu zorientovať sa pri stavbe domu.

V najnovšom Mojom dome nájdete:

S umeleckým šarmom

Jednoduchý priestor je výnimočne vhodný na umiestnenie väčšieho množstva doplnkov. Fialové steny navyše umožnia ešte viac vyniknúť drobným umeleckým kúskom či grafickým plagátom.

V korunách stromov

Módna návrhárka, maliar, množstvo fantázie a šikovný architekt. Ideálna konštelácia, ktorej plodom je dom zrastený s prírodou, stierajúci hranice medzi interiérom a exteriérom.

Oblečené bývanie

Textílie tvoria najvýraznejšiu zložku interiéru – spravidla tú „krásnu“, tú pre radosť. V septembrovom Mojom dome zistíte, aké jednoduché, zábavné a svižné môže byť ich obmieňanie.

Územie pohody

V septembri si spolu s nami môžete osviežiť spomienky na leto v pôvabnom dom na ostrove v Stredozemnom mori, ktorý je doslova oázou pohody a harmónie.

Príchody a odchody

Mať si kam zavesiť sveter či kabát, môcť si sadnúť pri vyzúvaní či obúvaní a možnosť obzrieť sa v zrkadle pred odchodom z domu. Aj takéto atribúty by mala spĺňať prakticky zariadená predsieň. 

Enjoy coffee

V najnovšom čísle Môjho domu sa môžete inšpirovať aj snehobielym interiérom nedávno otvorenej kaviarne v centre Bratislavy, ktorá nás zaujala výberom doplnkov s dušou domova. 

Byt s príchuťou dovolenky

V septembri vás zavedieme na návštevu aj do jedného z penthousov na nábreží Dunaja, ktoré patrí k najatraktívnejším lokalitám hlavného mesta. Tento byt v ničom nezaostáva za jej podmanivým šarmom letoviska.

8 (ne) tradičných materiálov do kúpeľne

Kúpeľňa si na materiály jednoducho potrpí. Preto sa stále hľadajú nové riešenia, ktoré by splnili súčasné praktické i dizajnové požiadavky. Občas však stačí novým spôsobom využiť to, čomu s obľubou dávame prívlastok tradičné.

Z kuchyne spálňa

V rubrike riešenie nájdete tento mesiac návod, ako „nafúknuť“ malý byt – architektky z ateliéru KIVVI zmenili dispozíciu pôvodne jednoizbového bytu a z kuchyne urobili spálňu. 

Test espresso kávovarov

Espresso kávovar dokáže s ozaj skromným zázemím vyčariť omamný nápoj, ktorý povzbudí zmysly. Nie každému to však ide rovnako dobre. Ako splnili rôzne stroje očakávania, ktoré prevyšovali priemerné espresso, sa dozviete v našom septembrovom teste.

10 osvedčených rastlín do zimnej záhrady

Zimné záhrady sú súčasťou nejedného rodinného domu, výsadba v nich však neraz absentuje a bez nej to veru nie je úplne ono. Skorá jeseň je ideálna na nákup rastlín do vykurovanej zimnej záhrady. Aké druhy si vybrať a akú starostlivosť im dopriať?

Nechajte zažiariť echinaceu

V najnovšom čísle Môjho domu nájdete aj návod na štýlovú výsadbu s echinaceou a ďalšími kvitnúcimi rastlinami, ktoré vám svojimi farbami a hravosťou spríjemnia koniec letných
dní aj začiatok jesene.

Jeseň na terase

Ani s prichádzajúcou jeseňou sa využívania terasy netreba vzdávať. Musíte však rátať s častejšími vrtochmi počasia a prispôsobiť starostlivosť o ňu aktuálnym podmienkam.

Ako skrotiť problematický svah

Svahovité záhrady predstavujú priestor, s ktorým sa dá mimoriadne zaujímavo pracovať a vytvoriť tak atraktívnu kompozíciu. Pôdopokryvná zeleň pritom nemusí byť vždy úplne najvhodnejším riešením.

Keď sa chata stane domovom

V septembrovom Mojom dome nájdete aj príbeh osemdesiatročnej chaty, ktorá získala rekonštrukciou moderné prvky, no nestratila nič z krásy minulých čias – z víkendového bývania plného príjemných spomienok tu vytvoril architekt celoročné bývanie pre seba a svoju rodinu.

Voňavé domy

K aktuálnym trendom drevostavieb patrí kombinovanie dreva s ďalšími prírodnými materiálmi. Domy z dreva sa dnes k svojmu základnému konštrukčnému materiálu hrdo hlásia na fasáde aj v interiéri – aj vďaka tomu skutočne voňajú drevom.

Čo by ste mali vedieť o kontaktnom zateplení fasády

Či už chcete zlepšiť tepelnoizolačné vlastnosti stien novostavby, alebo rekonštruovaného staršieho domu, najúčinnejšie je zateplenie z exteriérovej strany. Na výber sú prevetrávané alebo kontaktné systémy, pričom kontaktné zateplenie je dnes jednoznačne najpoužívanejšie – veľký prehľad toho, čo v tejto oblasti ponúka náš trh, nájdete na stránkach septembrového vydania časopisu Môj dom.

Predplatné časopisu Môj dom

Ukážka z časopisu:

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.