Najnovší Urob si sám! Aprílové vydanie v predaji! Čítajte: Záhradné jazierko

Najnovší Urob si sám! Aprílové vydanie v predaji! Čítajte: Záhradné jazierko

Rady, plány, postupy: umiestnenie, materiály na stavbu jazierok, plánovanie, postupY pri výstavbe. Jazierko do malej záhrady a úsporné kúpacie jazierko aj s potôčikom! Ostrovček v jazierku! Čo vysadiť k jazierku a čo do jazierka? Prinášame vám 10 najkrajších jazierkových rastlín, postup pri ich vysádzaní a návod na jarné naštartovanie jazierka!

Čo v byte? Jarné vázy a kytice, závesné svietniky na terasu, chutné ovocie z balkóna. Termostierkou proti plesniam? Soví kolotoč pre deti! Test: Maliarske štetce a valčeky.

V záhrade: Pevná záhradná lavička, aprílová poradňa, lunárny kalendár, záhradný poradca odpovedá na vaše otázky. Náradie: 6 dôležitých jarných strojov!

Stavba a rekonštrukcia: Hydroizolácia a založenie prvého radu tehál. Ako vybrať fasádnu omietku a ako zatepliť dom? Obnova stropu za 19 eur! Predstena kozuba zo sadrokartónu, nová drevená zárubňa, montujeme strešné šindle. Financie: Úver, ktorý zarába! Veľa ďalších tipov a nápadov. Nezabudnite, májové vydanie vyjde už 18. apríla! Želáme krásnu Veľkú noc a pekné čítanie!

Z OBSAHU: 

Drevená zárubňa na mieru

Nie je to žiadna raketová veda. Drevený rám vlepíte montážnou penou do dverného otvoru a dotvoríte ho pomocou líšt tak, aby vám ladil s interiérom. Vytvoríte tak vzhľad, aký obložkové zárubne neponúkajú, a ešte ušetríte!

Termosystém proti plesniam

Častým problémom bývajú v domácnostiach studené kúty, nezriedka aj celé steny. Stačí však zdvihnúť teplotu steny o pár stupňov pomocou termostierky s termonáterom a vyzrážaná voda sa spolu s plesňami vytratí z domu.

Ozdobené vázičky a jarná kytica

Vyrobte si s nami romantickú vázu, v ktorej krásne vyniknú kvety z vašej záhradky, ale aj tie lúčne. A k tomu vázička alebo pohárik ozdobený washi páskami. Zhotovenie dekorácie vám zaberie len niekoľko minút.

Obnova starého stropu za 19 €!

Popraskaná omietka a vytŕčajúce káble nemusia byť dôvodom na to, aby ste pre obnovu stropu pred maľovaním volali remeselníkov. Praskliny a staré káble ukryte pod novými dekoratívnymi vrstvami! Siahnite po ľahkej sadrovej stierke a polystyrénovej dekoratívnej rozete.

Kolotoč nad postieľkou

Malá Melánia je do sovičiek úplný blázon. Od veku troch mesiacov pod nimi sedela aj pol hodinu a hypnoticky sa na ne pozerala, a ešte aj v troch rokoch sa z nich veľmi teší a hrá sa s nimi. Čarovná hračka je nenáročná na zhotovenie aj pre mamičky na materskej.

Apríl v záhrade

S nami vás žiadny mesiac nezaskočí! Či už milujete okrasnú alebo úžitkovú záhradu, prinášame vám servis, ktorý potrebujete práve v apríli. Rady pri výsadbe rastlín, lunárny kalendár a tipy potrebné pre toto obdobie.

Vyberáme fasádnu omietku

Ako ochrániť fasádu? Výber fasádnej omietky nie je len o farbe vášho domu. Pozornosť by ste mali venovať určite jej vlastnostiam, ako sú vodoodpudivosť a odolnosť proti nepriaznivým klimatickým vplyvom. Dôležitý je aj podklad, na ktorý budete omietku nanášať.

Náš test: štetce a valčeky

Je úplne jedno, či maľujete okná, púšťate sa do obnovy zárubní alebo len obnovujete zašlú slávu laku kuchynskej linky. Vďaka správnej voľbe minivalčeka alebo štetca dosiahnete i v hobby podmienkach profesionálne výsledky.

Chutné ovocie z balkóna II.

Ako vypestovať ovocnú úrodu aj bez záhrady? V minulom čísle sme si predstavili odrody drevín vhodné na pestovanie v nádobách na balkóne či terase. Teraz si povieme niečo o správnej starostlivosti a spôsobe ich zazimovania.

Ozdobné nádobky a jarný veniec

Šálky, svietniky a nádoby všakovakého druhu stačí jednoducho pokresliť alebo popísať špeciálnym popisovačom. Napísať môžete odkazy, celé vety alebo trebárs obsah nádobky. Romantickú atmosféru ľahko vytvoríte aj vencom z konárov.

Predstena dekoratívneho kozuba

Drobná úprava interiéru spája príjemné s užitočným. Kým portál kozuba na tvarovanej predstene skutočne vynikne, klíma v miestnosti nadobudne nový ráz. Opláštenie pohltí z ovzdušia formaldehydy a tepelná izolácia zastaví sálanie chladu z obvodovej steny. Získate teplejšiu klímu a viac ticha ako bonus navyše.

Renovácia šindľovej strechy

Pri stavebných rekonštrukciách sa spravidla najviac narobíte pri odstraňovaní pôvodných materiálov. Z tohto hľadiska je potešujúce, že asfaltové šindle môžete inštalovať priamo na pôvodné šindle, čo ušetrí nemalú časť námahy a nákladov. Šindle sú najlacnejšie a ani ich montáž nie je náročná

Výhodné splácanie hypotéky

Úvery na bývanie sú v súčasnosti najlacnejšie v histórii. Dáva to príležitosť aj tým, ktorí by chceli zhodnotiť svoje peniaze. Byt kúpený na hypotéku totiž nemusí slúžiť len na zabezpečenie vlastného bývania, ale môžeme ho aj prenajímať. Hypotéka sa môže stať investíciou, ktorá prináša peniaze.

Predplatné časopisu

Ukážka z časopisu:

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.