Made in Slovakia: Produkty domácich manufaktúr nakúpite na jednom mieste
Galéria (7)

Made in Slovakia: Produkty domácich manufaktúr nakúpite na jednom mieste

Nemusíme chodiť vôbec ďaleko, aby sme objavili kvalitnú a výnimočnú kozmetiku aj u nás doma. Naša produkcia je výborná, a preto sme sa rozhodli podporovať slovenské manufaktúry v ich vzácnych aktivitách.

Galéria

Produkty domácich manufaktúr - PR_01
Produkty domácich manufaktúr - PR_03
Produkty domácich manufaktúr - PR_06
Produkty domácich manufaktúr - PR_07
Produkty domácich manufaktúr - PR_08
Festival záhrad bory

Hoci sú dnes obchody plné svetových značiek a rôznych noviniek, málokto tuší, že niektoré obľúbené produkty či značky sú vyrábané na Slovensku. Reč je hlavne o kvalitných kozmetických výrobkoch, ktoré majú výborné účinky, prírodné a šetrné zloženie, alebo aj ušľachtilý cieľ. Poďme si ich zopár predstaviť, pretože slovenská výroba často ukrýva skutočné poklady.

Našťastie existujú overené eshopy, ktoré za nás spravili predvýber tých najkvalitnejších produktov na trhu, medzi ktorými sú aj slovenské značky. Jedným z nich je aj Drogerka.sk, kde nájdete kompletný sortiment kvalitného drogistického a kozmetického tovaru do domácnosti vyrobeného nielen v zahraničí, ale aj na Slovensku. Ich filozofiou je prinášať širšie spektrum poctivých, prírodných a šetrných produktov aj od menej známych značiek, či slovenských manufaktúr. Základným princípom výberu sortimentu je kvalita produktov, preto sa môžete spoľahnúť, že dostanete len to najlepšie. Výhodou pre zákazníkov je jednoduché a rýchle nakupovanie z pohodlia domova a šetrenie času namiesto chodenia po kamenných predajniach, čakania pri pokladniach či naťahovania sa s ťažkým nákupom.

1. MYLO 

Vynikajúcou voľbou je slovenská prírodná ručne vyrábaná kozmetika, ktorá používa najkvalitnejšie prírodné zložky, ktoré získava od lokálnych, organických a fair trade dodávateľov, a dáva dôraz na etický a ekologický aspekt. V ponuke nájdete široký sortiment od účinných sér na pleť pre ženy, bambuckých masiel, kozmetiky na intímnu hygienu, nohy či deodoranty. Žiadna chémia a parabény, z ktorých máme alergie. Len čisté poctivé zloženie značky vyrobenej s láskou.

2. 2SIS 

Ďalšia kvalitná slovenská ručne vyrábaná kozmetika, ktorá má krásne hravé obaly a šetrné zloženie ponúka spektrum produktov, z ktorých si vyberie naozaj každý. Či už ide o kozmetiku pre starostlivosť o pery, vlasy a telo alebo pomocníkov pre mamičky a ich deti, môžete sa spoľahnúť, že svojej rodine doprajete čistú kvalitu z prírody. Filozofiou ich značky je čisto prírodné zloženie, pretože by sme si telo nemali zaťažovať chémiou, ktorá sa v bežných kozmetických prípravkoch nachádza. Nájdete tam voňavé kúsky, antialergické neparfumované, ako aj vegan produkty. Priniesli rôzne eko vychytávky na pranie a odličovanie, ktoré ak vyskúšate, okamžite sa do nich zamilujete.

3. MARK face and body

Aktuálny hit sezóny sú prírodné kávové pílingy na telo aj tvár MARK face and body, ktoré sú tiež vyrábané na Slovensku. Peelingy majú neodolateľné vône ako kokos, čokoláda, pepermint, citrus a melón, ktoré vám zakaždým vyčaria úsmev na tvári. Okrem toho v sortimente nájdete olejčeky, pleťové vody či balzamy na pery. Jednoznačne vás tento najlepší priateľ bude rozmaznávať, ako žiaden iný.

4. ECOHEART 

Jednou z ukážkových ekologických značiek je aj slovenská výroba zubných kefiek, ktorých základ tvorí bambus. Telo kefky je vytvarované tak, aby čo najlepšie sadlo do každej ruky a nespôsobovalo diskomfort. Nylónové vlákna sú kvalitné, a tiež sa kladie dôraz na ich správne brúsenie a zastrihnutie, vďaka čomu sú jemnejšie a príjemnejšie k ďasnám. Obal je sklenený, dokonale recyklovateľný s korkovým uzáverom. Ideálna starostlivosť o chrup a životné prostredie. Navyše kúpou ekologických kefiek prispievate neziskovým projektom, ktoré reálne menia aj vaše okolie k lepšiemu.

5. Vymydli si 

Ušľachtilý projekt jedenásťročného slovenského chlapca „Vymydli si hračku“ je ukážkou toho, že aj deti nás môžu veľa naučiť. Dve myšlienky, ktoré charakterizujú jeho výrobu vás určite chytia za srdce. Matúško vyrába mydielka, aby pomohol ťažko chorému bratovi vyzbierať peniaze na drahú liečbu. Druhá skvelá myšlienka tkvie v tom, že dovnútra každého mydielka vkladá hračku a deti sú tak motivované umývať si ruky. Vie, že umývanie rúk je veľmi dôležité, a tak chce ostatné deti naučiť pravidelne si ich umývať.

ZDROJ PR článok spoločnosti UP MEDIA s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.