Kvôli hypotéke nemusíte cestovať, vybavíte ju aj online

image 46815 25 v1

Technologický a spoločenský pokrok spôsobuje, že mnoho administratívnych záležitostí vybavíte rýchlo a jednoducho z pohodlia svojej obývačky. Platí to aj pre hypotéku.

Aby ste si podali žiadosť o schválenie hypotéky, nemusíte už cestovať iba do pobočky. Do formulára vypíšete všetky potrebné údaje, ktoré elektronicky aj odošlete. Ak sa ešte aj v tomto štádiu rozhodujete, žiadosť nemusíte vyplniť hneď, ale môžete sa k naposledy uloženej verzii vrátiť.

Po odoslaní vás budú kontaktovať pracovníci banky, ktorí budú s vami žiadosť konzultovať. Podľa toho sa budú snažiť vytvoriť hypotéku presne podľa vašich predstáv. Hypotekárny úver prebehne schvaľovaním a výsledok sa máte možnosť dozvedieť ešte v ten istý deň. Samotnú zmluvu podpíšete už vo vami vybranej pobočke.

Okrem rýchleho vybavenia možno za výhody považovať aj nulový poplatok za spracovanie úveru alebo predčasné mimoriadne splácanie raz za mesiac až do výšky 1,5 % zo zostávajúcej istiny, a to takisto bez akýchkoľvek poplatkov.

Reprezentatívny príklad vďaka hypokalkulačke

Hypotéka online nie je jediným vylepšením, ktoré vďaka technológiám máte k dispozícii. Okrem toho si ešte pred požiadaním môžete vypočítať, koľko by ste mesačne splácali pri akej požičanej sume, úrokovej sadzbe a dobe splácania. Taktiež si môžete zaškrtnúť políčko, kde uvádzate, že spĺňate podmienky získania hypotéky s daňovým bonusom. Na všetky tieto úkony slúži hypokalkulačka, ktorá okrem výpočtu mesačnej splátky uvádza aj výšku mimoriadnej mesačnej splátky. Prirodzene, čím vyššia je mimoriadna splátka, o to viac ušetríte, a skrátite tak aj dobu splácania.

Ak sa vám vypočítaný príklad javí ako prijateľný, v ďalšom kroku môžete do systému zadať osobné údaje.

Následne si môžete dohodnúť aj osobné stretnutie v pobočke banky.

ZDROJ: PR článok spoločnosti Československá obchodná banka, a.s.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.