Krištáľové krídla odovzdané
Galéria (10)

Krištáľové krídla odovzdané

Laureáti ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2018 sú známi. Ich mená vyhlásili počas slávnostného galavečera v novej budove SND. Krištáľové krídla si prevzalo 11 osobností, ktoré v roku 2018 dosiahli výnimočný počin. Mimoriadnu cenu získala odborníčka pre paliatívnu medicínu, doktorka Kristína Križanová. 

Galéria

Krištáľové krídla 2018 odovzdané - autorka-Maria-Vaskovicova-a-predseda-Coop-Jednota-Gabriel-Csollar
Krištáľové krídla 2018 odovzdané - Cenu-odovzdala-ministerka-MŠVVaŠ-SR-a-riaditeľ-Media-RTVS-Igor-Slanina
Krištáľové krídla 2018 odovzdané - kk2019_fb01_03
Krištáľové krídla 2018 odovzdané - laureati-2018
Krištáľové krídla 2018 odovzdané - Laureáti-Ján-Ťapák-a-Tomáš-Brngál
Krištáľové krídla 2018 odovzdané - moderatori-Karin-Haydu-a-Libor-Boucek
Krištáľové krídla 2018 odovzdané - Old-School-Brothers
Krištáľové krídla 2018 odovzdané - René-Štúr-_Lipová-lyžka

V 22. ročníku sa členovia odborných porôt zaoberali vyše 600 návrhmi a z nich vybrali v každej z desiatich kategórií laureáta. „Nominácie boli úžasné a naplnili svoj cieľ “,povedal Gabriel Csollár, predseda COOP Jednota Slovensko a zároveň predseda Veľkej poroty Krištáľového krídla, o laureátke Mimoriadnej ceny, MUDr. Kristíne Križanovej.

Za rok 2018 si ocenenie Krištáľové krídlo prevzali: v kategórii Filantropia Jana Danišová, v kategórii Šport Zuzana Rehák Štefečeková, v kategórii Publicistika a literatúra Etela Farkašová, v  oblasti Hospodárstva si ocenenie odniesol Miloslav Čurilla, za Hudbu Roman Patkoló. V kategórii Populárna hudba sa laureátom stal  IMT Smile, v kategórii Divadlo a audiovizuálne umenie Miroslav Dvorský a v kategórii Inovácie a startupy Tomáš Brngál. Za oblasť Medicíny a vedy bol ocenený Michal Hulman a v kategórii Výtvarné umenie Ján Ťapák.

Vo finálnej trojici nominovaných v kategórii Výtvarné umenie boli aj módny dizajnér Martin Hrča a maliarka Kristína Vavrová. Ján Ťapák ocenenie získal za svoju veľkolepú výstavu „V srdci“ v bratislavskej Danubiane, ktorou návštevníkom vyrazil dych. V roku 2018 patrila k jednej z najúspešnejších a najnavštevovanejších expozícií nielen odborníkmi, ale aj laickou verejnosťou. „S pokorou prijímam a s veľkou radosťou sa púšťam do ďalšej mojej práce. Socharina je krásne dobrodružstvo. Robím ju už skoro 30 rokov a ona mi dovolila myslieť srdcom a cítiť rozumom,“ vyjadril úprimné poďakovanie pri preberaní ceny.

V tohtoročnej novej kategórii Inovácie a startupy, porota tajným hlasovaním zvolila za laureáta Tomáša Brngála. „Je pre mňa veľkou cťou tu stáť a prebrať ocenenie Krištáľové krídlo. Sám by som to nikdy nedokázal. Ocenenie patrí celému nášmu tímu, ktorý pilne pracuje, aby sme mohli zavádzať inovácie a všetkým tým, ktorí nás podporovali a verili nám, “ povedal vo svojej ďakovnej reči prvý ocenený v novej kategórii.

„V pôsobivej otváracej choreografii vystúpili členovia Old School Brothers. Nádherná a talentovaná česká speváčka Monika Bagárová zaspievala pieseň od Alicia Keys. Slovenský duet Skúška snov predviedla Katarína Knechtová a Miroslav Žbirka. Veľkou perlou v programe bolo aj svetoznáme hudobné zoskupenie Janoska Ensemble. Záverečnú bodku v programe dal René Štúr s prevedením piesne Lipová lyžka od Michala Dočolomanského, ktorá bola poctou zosnulým laureátom Lajosovi Grendelovi, Pavlovi Dvořákovi a tým, ktorí nás opustili v roku 2018. Veľkoleposť Krištáľového krídla umocnil Symfonický orchester Slovenského rozhlasu pod vedením dirigenta Adriána Kokoša,“ zhrnul program galavečera jeho režisér Nikita Slovák.

Záštitu nad podujatím prevzal predseda vlády SR Peter Pellegrini. „Je pre mňa veľkou cťou, že mám druhýkrát tú možnosť prevziať záštitu nad týmto naozaj exkluzívnym podujatím. Ďakujem organizátorom Krištáľového krídla, pretože práve vďaka nim už 22 rokov počas tohto krásneho večera vieme o nádherných príbehoch úspešných a skvelých Sloveniek a Slovákov, ktorí si zaslúžia našu vďaku a môžeme byť právom na nich hrdí“ povedal predseda vlády pred odovzdaním ceny v kategórii Medicína a veda.

Všetkých nominovaných za rok 2018 si môžete pozrieť tu: https://kristalovekridlo.sk/nominovani-2018/

Všetkých laureátov za rok 2018 si môžete pozrieť tu : https://kristalovekridlo.sk/laureati-kristaloveho-kridla/rocnik-2018/

www.facebook.com/kristalovekridlo

www.instagram.com/kristalovekridlo

ZDROJ PR článok spoločnosti Krištáľové krídlo s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.