Domáce sejfy už nie sú len výsadou bohatých

bezpečnostné sejfy
Zdroj: Assa Abloy

Bezpečnostné dvere chránia domácnosti pred neželaným vniknutím cudzích osôb. Po domoch či bytoch sa však stále častejšie pohybujú cudzí ľudia s vedomím majiteľov(napr. opatrovateľky, upratovačky alebo záhradníci).Experti na bezpečnosť preto odporúčajú šperky, hotovosť, dôležité dokumenty, drahú techniku či zbrane uložiť na bezpečné miesto. Dobrým riešením je domáci sejf.

Odborníci na bezpečnosť zo spoločnosti SHERLOCK® ASSA ABLOY ponúkajú okrem certifikovaných bezpečnostných dverí aj rozšírené bezpečnostné riešenia vrátane sejfov Yale. Tie sú dostupnév šiestich veľkostiach s mechanickým alebo elektronickým uzamykaním. Podľa obsahu, ktorý v nich budete chrániť, si môžete zvoliť sejf zvnútra potiahnutý plsťou či s LED svetlom. SHERLOCK® ASSA ABLOY ponúka aj protipožiarny sejf, ktorý odolá ohňu viac ako hodinu. Sejfy Yale majú moderný dizajn a poskytujú dostatočnú ochranu a priestor pre rodinné poklady. Samozrejmosťou je jednoduché ovládanie a možnosť zmeny kódu, vďaka čomu môžu sejfy využívať aj hotely či prenajímatelia nehnuteľností.

Bezpečnostné schránky
Zdroj: SHERLOCK® ASSA ABLOY

Sejf na bežnú potrebu

V praktickom sejfe s plochou o trochu väčšou ako A4 (výška 25 cm – šírka 35 cm – hĺbka 25 cm) bezpečne uložíte peniaze, doklady, hodinky, šperky či malú techniku – napríklad kamery a fotoaparáty.

YaleMediumSafe YSG 250 DB 1je vhodný pre domácnosti či ubytovacie zariadenia. Vyhotovený je v modernom dizajne, ktorý zapadne do každého interiéru. Na jednoduché ovládanie slúži praktický LCD displej. Samozrejmosťou je možnosť vytvorenia 3- až 8- miestneho kódu, zvukový alarm, hotelový režim i upozornenie na nízku batériu. Sejf je zhotovený z oceľového plechu a inštaluje sa do steny alebo do zeme.

Bezpečnostné schránky
Zdroj: SHERLOCK® ASSA ABLOY

Sejf na notebook

Značka Yale má vo svojom portfóliu viacero druhov sejfov pre laptopy a notebooky. Jedným z nich je SecuritySafe Laptop YLB 200 EB1, ktorý ponúka vysoký komfort majiteľovi pri obsluhe, ale aj uloženým cennostiam. Vnútro je totiž potiahnuté plsťou, vďaka čomu sa uložené predmety nepoškriabu. Výhodou je aj svetlo, ktoré sa pri otvorení automaticky rozsvieti. Ako už napovedá názov, je ideálny na uloženie 15-palcových notebookov, ale zmestia sa doň aj pracovné kufríky či zakladače (rozmery: výška 20 cm – šírka 48 cm – hĺbka 35 cm). Uložiť doň môžete aj menší obnos peňazí, drobnú elektroniku a dôležité dokumenty. Celý sejf je zhotovený z ocele a blokovací systém navyše chránia pancierové dosky. Váži 14 kíl a ukotviť ho môžete do zeme alebo do steny.

Bezpečnostné schránky
Zdroj: SHERLOCK® ASSA ABLOY

Protipožiarny sejf

Bohatý priestor a maximálne bezpečie ponúka model FireSafefordocument YFM/520/FG2. Je vyrobený s použitím najnovších technológií v oblasti protipožiarnych izolácií, ktoré zabezpečujú vynikajúcu ochranu pred ohňom a vodou. Testovanie potvrdilo odolnosť sejfu počas jednej hodiny intenzívneho požiaru. Požiarna skúška sa pritom vykonáva v peci, kde sejf odoláva teplote neuveriteľných 927 stupňov! Tento sejf váži 53 kíl a jeho objem je až 36,9 litra, čo zodpovedá veľkosti napríklad troch zakladačov na papiere s notebookom či tabletom. Kvôli vysokej váhe sa ukotvuje iba do zeme. Sejf je zhotovený z ocele a je dostupný v tmavošedej farbe. Má dotykový číselný panel a zabezpečuje sa 3- až 12-miestnym kódom, čo dáva majiteľovi k dispozícii až miliardu kombinácií.

bezpečnostné sejfy
SAFE 2 M 13 | Zdroj: Assa Abloy

Sejfy Yale sú dostupné v predajni a u obchodných partnerov SHERLOCK® ASSA ABLOY.

Viac informácií o sejfoch Yale a bezpečnostných dverách SHERLOCK® sa dozviete na www.sherlock.sk.