Zimuvzdorná bromélia záhradná

Zimuvzdorná bromélia záhradná

Táto prekrásna bromélia pochádzajúca z Chile je ozajstnou raritou. Vždyzelená rastlina s jedinečným kvetom. Na suchom mieste odolá mrazu až do -10 stupňov. Vonku sa môže prezimovať zakrytá, chránená proti vlhkosti. V chladnejších lokalitách sa odporúča prezimovanie na mieste bez mrazov.

 Tip:

Trvalky sú obyčajne mrazuvzdorné, niektoré však, ak ich necháme bez ochrany, môžu byť citlivé na tuhšie mrazy. Preto sa odporúča tieto rastliny ešte pred nástupom naozajstnej zimy zakryť čečinou, suchým lístím, alebo iným vhodným organickým materiálom. Stálozelené trvalky, ako je napr. tarička (aubretia) nemusíte veľmi prikrývať, aby nebola v príliš veľkom teple. Na jar, keď sa už neočakáva príchod silnejších mrazov, rastliny treba odkryť a popolievať tekutým kombinovaným hnojivom, aby sme podporili silný rast.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.