Paradajkovník Grandiccio

paradajkovnik grandiccio

Nazýva sa aj tamarillom. Patrí takisto do čeľade ľuľkovitých, ako klasický rajčiak. Vždyzelená, veľkolistá rastlina pochádzajúca z Južnej Ameriky. Keďže dorastá do výšky vyše dvoch metrov a má drevnatý kmeň, nazýva sa aj stromovou paradajkou.

Na paradajkovníku sa spravidla do dvoch rokov ukážu prvé sladkasté, červené plody vajcovitého tvaru. Plody rastú na dlhých stonkách, čím sa zber značne uľahčí. Paradajkovník je pomerne nenáročný, v lete však vyžaduje pravidelnú zálievku a prihnojovanie biohnojivom.

Vhodná predovšetkým na pestovanie v nádobe umiestnenej na balkóne, terase alebo záhrade. Ak sa postaráme o jeho prezimovanie na mieste bez mrazov, z roka na rok sa nám odvďačí čoraz väčším množstvom chutných a zdravých plodov.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.