Kivi Oriental

kivi oriental

Túto odrodu dozrievajúcu v septembri charakterizujú veľké plody. Vysádza sa do kyslej pôdy na chránené stanovisko.

Kivi sadíme na miesto chránené pred mrazom. Potrebuje podporný systém. Vyvíja sa ideálne v kyprej, neutrálnej alebo jemne kyslej pôde, dobre zavlažovanej a bohatej na živiny. Odstáta voda a zásaditá pôda jej nevyhovuje. Je to dvojdomá rastlina , čo znamená, že na to aby priniesla úrodu, je potrebná jedna samčia/opeľovacia a jedna samičia/rodiaca rastlina.

Orezávanie vykonávame na začiatku jari , ponecháme 4-5 silných prútov, a počas roka je potrebné upraviť len vejárovitý tvar výhonkov. Mladé rastliny niekoľko rokov chráňme pred mrazom nastielaním kmeňa. Výhonky môžu v zime trocha primrznúť preto tieto na jar ostrihajme až po živú časť. S úrodou môžeme počítať od 3. roku. Jej plody môžeme zbierať bezprostredne pred mrazmi a po 2-3 mesiacoch dozrievania sa dajú konzumovať.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.