Ako na jarnú očistu?

image 26852 25 v1

Jar je tou správnou príležitosťou pustiť sa nielen do komplexného upratovania domácnosti, ale tiež do nemenej dôležitej očisty vlastného organizmu. Z času na čas je dobré pomôcť svojmu telu a trochu "odľahčiť" svoj jedálniček. 

Základom mnohých očistných kúr sú šťavy z čerstvého ovocia a zeleniny. S ich prípravou pomôžu odšťavovače a lisy na citrusy. Moderné odšťavovače s technológiou filtrácie prinášajú hustejšie a jemnejšie odšťavovanie, väčšie množstvo džúsu a lepšiu kvalitu. K nej výrazne prispeje aj mikrofilter pre dokonalú filtráciu a možnosť plynule nastaviť potrebnú rýchlosť. 

Tip: Ovocie odšťavujte aj so šupkou, nachádza sa v nej totiž najviac vitamínov. Odšťavovač gorenje JC801G  v sviežej zelenej farbe je vybavený extra veľkým XXL otvorom pre vkladanie celých surovín. Ušetríte tak čas a námahu so zdĺhavým krájaním. 

Popri ovocných či zeleninových šťavách konzumujte aj teplú varenú stravu. Hneď niekoľko výborných zdravých chodov naraz môžete v priebehu chvíle prichystať v modernom parnom hrnci. Varenie v ňom zachová v jedle nielen všetky živiny prospievajúce ľudskému organizmu, ale tiež sviežu chuť, vôňu a vzhľad. 

Tip: Pri varení v parnom hrnci gorenje FS 900 W môžete vďaka funkcii Aroma Plus vložiť do špeciálnej nádobky sušené alebo čerstvé bylinky, vďaka ktorým bude uvarený pokrm ešte chutnejší.

Ak na vás príde hlad medzi jednotlivými jedlami zažeňte ho zdravou maškrtou. Vďaka výkonnej sušičke potravín gorenje FDK 24 DW  máte na stole v priebehu chvíle zdravú desiatu – sušené ovocie či zeleninu. Šetrnou dehydratáciou pri sušení zostáva uchovaná nutričná hodnota potravín, príjemne sa koncentruje a zvýrazní chuť. 

Tip: Nasušte si bylinky. Na jarný detox je ideálny žihľavový čaj. Jeho pitie je skvelým prostriedkom ako prečistiť vylučovacie ústrojenstvo. Žihľava okrem toho pomáha aj pri kožných problémoch. 

www.gorenje.sk

GORENJE Slovakia, s.r.o.

Komentáre

  1. základom je dostupný, výkonný, kvalitný a dobre umývateľný odšťavpvač…my sme si domov kúpili na jar orava 151 a hlavne kvôli malinám a čučoriedkam a zvláda to perfektne

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.