Ideálne ovocie do nádob čučoriedka Joly Berry Big Blue!

image 36077 25 v1

Joly Berry Big Blue čučoriedky (Vaccinium coryb. 'Jolly Berry Big Blue'). Čučoriedky majú veľa výhodných vlastností - plody sú plné vitamínov, vyžadujú málo miesta a sú nenáročné na pestovanie.

Táto nová, skoro kvitnúca, samosprašná odroda je skvelým doplnkom do vašej záhrady. Má stredný, krovitý rast, môže sa pestovať v nádobe aj v zimnej záhrade. Dorastá iba do výšky 1,5 m, každý rok bohato rodí. Pochádza z Nového Zélandu. Má veľké, tvrdé, chrumkavé a sladké guľaté plody. Nie je náročná na pestovanie, aj v menej kyslých pôdach sa jej darí. Ohnivo červená farba lístia na jeseň zvyšuje jej vzhľad.

Hnojíme 2x skoro na jar, skôr ako vyrašia nové výhonky a pri tvorbe plodov, špeciálnym hnojivom na čučoriedky, možno použiť aj hnojivo na rododendrony. Biele kvety prináša v máji / júni, doba zberu od polovice júla do konca augusta. Staré výhonky občas na jeseň pri zemi odstrániť a konáre, ktoré sú staršie ako 4 roky, vyrezať. Odstrániť všetky výhonky, ktoré sa krížia alebo dotýkajú. Dlhé výhonky skrátiť – u starších kríkoch vždy ponechať 8 – 10 silných hlavných výhonkov. Samosprašná odroda, zimovzdorná.

www.sieberz.sk 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.