image 36077 25 v1

Ideálne ovocie do nádob čučoriedka Joly Berry Big Blue!

Joly Berry Big Blue čučoriedky (Vaccinium coryb. 'Jolly Berry Big Blue'). Čučoriedky majú veľa výhodných vlastností - plody sú plné vitamínov, vyžadujú málo miesta a sú nenáročné na pestovanie.

Táto nová, skoro kvitnúca, samosprašná odroda je skvelým doplnkom do vašej záhrady. Má stredný, krovitý rast, môže sa pestovať v nádobe aj v zimnej záhrade. Dorastá iba do výšky 1,5 m, každý rok bohato rodí. Pochádza z Nového Zélandu. Má veľké, tvrdé, chrumkavé a sladké guľaté plody. Nie je náročná na pestovanie, aj v menej kyslých pôdach sa jej darí. Ohnivo červená farba lístia na jeseň zvyšuje jej vzhľad.

Hnojíme 2x skoro na jar, skôr ako vyrašia nové výhonky a pri tvorbe plodov, špeciálnym hnojivom na čučoriedky, možno použiť aj hnojivo na rododendrony. Biele kvety prináša v máji / júni, doba zberu od polovice júla do konca augusta. Staré výhonky občas na jeseň pri zemi odstrániť a konáre, ktoré sú staršie ako 4 roky, vyrezať. Odstrániť všetky výhonky, ktoré sa krížia alebo dotýkajú. Dlhé výhonky skrátiť – u starších kríkoch vždy ponechať 8 – 10 silných hlavných výhonkov. Samosprašná odroda, zimovzdorná.

www.sieberz.sk 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.