Ako zazimovať okrasné trávy

Zazimovanie okrasnej trávy
Zdroj: Jana Komadelová

Pomôžte trávam prečkať vlhkú zimu. Aby ju prežili bez ujmy, budú potrebovať vhodnú zimnú ochranu. Viete, ako na to?

Ak vám niektorá z citlivejších okrasných tráv neprezimovala, na vine nie je mráz, ale nadmerná vlhkosť. Týmto okrasným trávam, ako je najmä kortadéria pampová, ozdobnica, perovec či proso, škodí voda, ktorá stečie po listoch do srdiečka rastliny a vytvára v ňom pleseň. Najjednoduchší spôsob, ako tieto trávy ochrániť pred vlhkosťou a zahnívaním, je, že ich zviažete do jedného zväzku a nasteliete suchým lístím a v prípade silných mrazov prikryjete čečinou z jedľových konárov. Na jar ochrannú vrstvu odstránite a trávy zrežete tesne nad zemou tak, aby ste nepoškodili nové listy. Na podporu rastu môžete trávy prihnojiť kompostom.

Ozdobnica čínska
Ozdobnica čínska | Zdroj: Jana Komadelová

Citlivé druhy, ako je napríklad aj táto ozdobnica čínska, zviažte pomocou špagátu do jedného zväzku. Zabránite tak stekaniu vody po listoch do srdiečka rastliny.

Text, foto a video: Jana Komadelová

Komentáre

  1. Tie vysoké trávy čo sú na obrázku každú jeseň zrežem a na jar vyrastú nové /krajšie ako minulý rok/

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.