image 36042 25 v1
Galéria (10)

Ako využiť v záhrade nevyužité kuchynské predmety

Povaľujú sa niekde na kuchynskej poličke alebo v špajzi. Nádoby, ktoré ste dlhší čas nepoužili, no nedokážete sa ich vzdať. Máme pre vás riešenie.

Galéria

Z kuchyne do záhrady
Z kuchyne do záhrady
Z kuchyne do záhrady
Z kuchyne do záhrady
Z kuchyne do záhrady
Z kuchyne do záhrady
Z kuchyne do záhrady
Z kuchyne do záhrady

Na balkóne

Plastových fliaš sa všade nájde neúrekom. Ak zapojíte trochu kreativity, môžu z nich byť netradičné vegetačné nádoby v momentálne trendovej vertikálnej záhrade. Takto možno pestovať bylinky, vybranú zeleninu, letničky, nižšie trvalky aj okrasné trávy trebárs aj na balkóne. 

Niektoré okrasné rastliny k životu veľa nepotrebujú. Príkladom je nenáročná skalnica v starej naberačke. Stačí trochu substrátu, vody a trpezlivosti.

Z prepravky váza

Znie to síce uletene, ale starú drevenú prepravku zo špajze možno premeniť na vázu. Stačí dnu povkladať staré poháre s vodou a zamaskovať ich napríklad obyčajným špagátom.

Aj rajčiny, papriky či baklažány vypestované vo vedre prekvapia chutnou úrodou. Výhodou starých plechových vedier je, že zospodu bývajú deravé, a tak je o odtok prebytočnej zálievkovej vody vysadených rastlín postarané. 

tip

Veľa vecí, ktoré sa dajú využiť v záhrade či na balkóne, vlastne už doma máte. Nebojte sa ich použiť. Rastliny vám pri tom pomôžu – majú totiž schopnosť premieňať nevzhľadné na oku milené.

Starý kredenc po babičke na chalupe vysaďte rastlinkami. Zároveň tak získate odkladací priestor na záhradné drobnosti. 

text Daniel Košťál
foto isifa/Shutterstock
zdroj časopis Tvorivé bývanie 03/2016, JAGA GROUP, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.