Ako využiť v záhrade nevyužité kuchynské predmety

image 36042 25 v1

Povaľujú sa niekde na kuchynskej poličke alebo v špajzi. Nádoby, ktoré ste dlhší čas nepoužili, no nedokážete sa ich vzdať. Máme pre vás riešenie.

Na balkóne

Plastových fliaš sa všade nájde neúrekom. Ak zapojíte trochu kreativity, môžu z nich byť netradičné vegetačné nádoby v momentálne trendovej vertikálnej záhrade. Takto možno pestovať bylinky, vybranú zeleninu, letničky, nižšie trvalky aj okrasné trávy trebárs aj na balkóne. 

Niektoré okrasné rastliny k životu veľa nepotrebujú. Príkladom je nenáročná skalnica v starej naberačke. Stačí trochu substrátu, vody a trpezlivosti.

Z prepravky váza

Znie to síce uletene, ale starú drevenú prepravku zo špajze možno premeniť na vázu. Stačí dnu povkladať staré poháre s vodou a zamaskovať ich napríklad obyčajným špagátom.

Aj rajčiny, papriky či baklažány vypestované vo vedre prekvapia chutnou úrodou. Výhodou starých plechových vedier je, že zospodu bývajú deravé, a tak je o odtok prebytočnej zálievkovej vody vysadených rastlín postarané. 

tip

Veľa vecí, ktoré sa dajú využiť v záhrade či na balkóne, vlastne už doma máte. Nebojte sa ich použiť. Rastliny vám pri tom pomôžu – majú totiž schopnosť premieňať nevzhľadné na oku milené.

Starý kredenc po babičke na chalupe vysaďte rastlinkami. Zároveň tak získate odkladací priestor na záhradné drobnosti. 

text Daniel Košťál
foto isifa/Shutterstock
zdroj časopis Tvorivé bývanie 03/2016, JAGA GROUP, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.