Vlhkosť v starých objektoch

Vlhkosť v starých objektoch

Mnohé staršie budovy, majú v dôsledku poškodenej alebo chýbajúcej izolácie problém s vlhkosťou v múroch. Je všeobecne známe, že zrenovovať staršiu vlhkú budovu nie je vôbec jednoduché. Rast cien energií núti majiteľov a obyvateľov starších a často i historických a pamiatkovo chránených budov premýšľať nad tým ako zlepšiť ich tepelno izolačné vlastnosti. 

Rodinný dom Ing. Francisciho z Košútov vysušený technológiu Aquapol.

Okrem toho, že vlhkosť a plesne sú už na pohľad neestetické, je tu aj rad ďalších negatívnych dôvodov, prečo proti nim bojovať. Spóry plesní sú veľmi silným alergénom, ktorý môže u citlivejších ľudí vyvolať alergickú nádchu, prieduškovú astmu prípadne kožné problémy.

O odstraňovaní tohto neduhu, vzniku jeho príčin existuje množstvo dostupných informácií. Pomaly výstup zemnej vlhkosti do muriva treba plne zastaviť v celej zastavanej ploche sanovaného objektu. Čiastočná aplikácia dodatočných izolácií neskôr obyčajne nepríjemne prekvapí a zbytočne vyvolá ďalšie práce s odstraňovaním následkov.

Preukázateľné výsledky pri odstránení kapilárnej zemnej vlhkosti v murive prináša rakúska technológia AQUAPOL pri ktorej sa pomocou extrémne slabého magnetického poľa prepolarizuje smer pohybu molekúl vody v kapilárnom systéme. Potrebnú energiu získava zo všade prítomného zemského magnetizmu. Trvalé umiestnenie prístroja v objekte názorne vyvolá magnetokinetický efekt. Zariadenie AQUAPOL nie je napojené na klasický zdroj elektrickej energie ako bežné spotrebiče. Aplikácia technológie AQUAPOL nenarúša prevádzku budovy, robí sa teda bez akýchkoľvek úprav v budove. Murivo po nainštalovaní prístroja začne vysychať a následne opravu omietok si môže zákazník naplánovať, pričom náklady na jej obstaranie sú často nižšie ako pri klasických metódach. Podstatou technológie AQUAPOL je nainštalovanie špeciálneho prístroja do objektu. Prístroj sa zväčša montuje na strop v suteréne alebo v prízemí. Súčasťou dodávky technológie AQUAPOL sú komplexné merania vlhkosti muriva (vykonáva sa laboratórnou metódou priamo na mieste za pomoci mikroprocesorových váh), klímy aj stupňa zasolenia muriva či omietky. Tieto merania presne informujú o celom priebehu vysušenia a tým vlastne prinášajú dôkaz, že murivo by nielen malo, ale i naozaj vysýcha. Ďalšou súčasťou dodávky je aj úplné poradenstvo pre vykonanie komplexu prác potrebných na bezchybnú realizáciu vlhkostnej sanácie.

Firma AQUAPOL sa úspešne zaoberá vysúšaním muriva od roku 1985. Na Slovensku pôsobí firma AQUAPOL od roku 1993. Za túto dobu sme získali aj na Slovensku dve významné ocenenia. Na výstave AQUATHERM NITRA „Čestné uznanie za najlepší exponát“ a na výstave BARDKONTAKT „Ocenenie za najlepšiu expozíciu“.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteKaždý objekt sa posudzuje individuálne, preto je nevyhnutná bezplatná obhliadka objektu spojená s odborným poradenstvom. Ak je príčinou vlhnutia budovy vzlínajúca vlhkosť, na ktorú sa systém AQUAPOL špecializuje, spoločnosť vypracuje záujemcovi cenovú ponuku, prípadne odporučí aj sprievodné sanačné metódy na odstránenie ďalších druhov vlhkosti..

Výsledok tejto práce musí prežiť jej tvorcov. Výsledky na cca 50 000 stavbách po celom svete tomu doteraz plne nasvedčujú.

aquapol.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti AQUAPOL Slovakia

Komentáre

  1. Dobrý den.počula som informácie,že to nemôže byť pravda.nakoľko sa jedná o nemalé financie mohla by firma umožniť uvidieť toto na vlastné oči.myslím si, že by sa nás prihlásilo viacej. dakujem keraková

    1. Dobrý deň.Ja si myslim,že ide čiste len o peniaze.Už dost dlho hladam pre mna dostupny(finanče)sposob na odvlhčenie domu.
      Pekný deň.

    2. Vážená pani Mária,zázraky sa ani v dnešnej dobe nedejú.Možno na nejaký čas uvedené prepolarizovanie molekúl vody je účinné. Treba si položiť otázku: ako dlho vydrží tento stav a aká je cena aplikácie? Ja osobne som presvedčený, že najúčinnejší spôsob odvlhčenia múrov je podrezanie múrov a ich odizolovanie. Zároveň je to aj spôsob s najdlhšou životnosťou, ktorý ak je zhotovený správne, zotrvá až do životnosti objektu. Pokiaľ viem, cena za bežný meter je okolo 50€ včetne izolácie a klinov.Stačí si len porovnať za a proti oba spôsoby a rozhodnúť sa.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.