Zazimovanie exteriérových paliem

image 46329 25 v1

V poslednom čase sa u nás čoraz viac pestujú exteriérové palmy. Ak sme si ich vysadili v tomto roku, musíme si dať záležať na ich zazimovaní. Od toho totiž závisí, či prežijú zimu.

Ak sú palmy dobre zakorenené – boli vysadené na jar, bolo o ne dobre postarané a rastú na chránenom mieste –, je predpoklad, že zima im až tak neublíži. Napríklad najčastejšie pestovaný trachykarp znesie aj pokles teploty na –10 °C. Pred príchodom zimy preto nahrňte nad korene palmy 40-centimetrovú vrstvu suchého lístia a smrekových vetvičiek. Listy zviažte spolu a urobte všetko preto, aby nemohla do listových srdiečok stekať voda – vlhko v tejto časti rastliny počas zimy je jedno z najväčších zimných nebezpečenstiev. Ideálne je obaliť palmy aj jutovinou.

Text: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.