Prečo tulipány nekvitnú?

Prečo tulipány nekvitnú?

Mali sme problémy s tulipánmi: nenarástla im stonka a nezakvitli. Ostali len 1 či 2 listy. Cibuľky sú celoročne v zemi. Čo poradíte? (Maja H., Marianka)

Skúste cibuľky po zožltnutí listov (v júli) opatrne vybrať rýľom. Nechajte ich vyzrieť na tienistom a vzdušnom mieste v debničke v záhrade. Na jeseň (september, október, november) ich vysaďte na vhodné miesto do hĺbky 12 cm. Nepíšete, koľko rokov pestujete tulipány na jednom mieste, či už ste ich presádzali, či vôbec niekedy kvitli, či je to odroda. Tulipány môžu byť vysadené príliš hlboko, plytko; dcérske cibuľky mohli byť ešte malé a potrebujú dorásť. Vo všeobecnosti sú tulipány nenáročné, vyrastú na slnku, v tieni i v trávniku. Vyšľachtené odrody sú však citlivejšie na pestovateľské podmienky aj starostlivosť.

(Zdroj odporúčaných prípravkov – MATLÁK, J.: Celoročná ochrana záhradných plodín, 2016)

Odpovedala: Ing. Hana Szabóová
Foto: isifa/Shutterstock
Zdroj: časopis Urob si sám 4/2016, JAGA GROUP, s.r.o.

Komentáre

  1. ZASADIL som narcisy a tie tulipany nie a nie kvitnúť

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.