Málo kvitnúce snežienky v našej záhrade

Málo kvitnúce snežienky v našej záhrade

V mojej záhrade snežienky kvitnú málo, sú však bohato olistené. Môže byť príčinou nevhodné miesto výsadby na suchom a slnečnom stanovišti? (Gertrúda F., Kuklov)

V takomto prípade sa vyplatí snežienky zmladiť, teda porozsádzať. To, že nekvitnú, sa stáva vtedy, ak sú porasty staršie a prehustené. Po odkvitnutí, v dňoch, keď nebude mrznúť, opatrne vyberte pomocou vidiel najväčšie nekvitnúce trsy, jednotlivé cibuľky roztrieďte, vyberte tie najväčšie a znova vysaďte. Vždy však do menších a väčších skupiniek, nie po jednom. Takto to pôsobí prirodzene. Snežienky určite neprihnojujte, je možné, že dané miesto je v lete bohato zásobované živinami. Potom sú tieto cibuľoviny viac olistené, ako kvitnú. Slnečné a suchšie miesto v lete je vhodné, pretože tu cibuľky lepšie vyzrievajú.

Text: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.