Čo urobiť, aby cibuľky v nádobách dobre prezimovali

Jesenná výsadba
Zdroj: Shutterstock

Pri miernych teplotách sa môže stať, že cibuľky vysadené v nádobách začnú klíčiť príliš skoro na jar. Predčasnému pučaniu možno ľahko zabrániť tak, že nádoby s cibuľkami zakopete do zeminy, alebo s ich výsadbou ešte počkáte.

Rozkvitnuté nádoby s jarnými cibuľovinami sú obľúbenou dekoráciou jarných balkónov a terás. Aby ste si užili túto nádheru skoro na jar, musíte cibuľoviny (tulipány, narcisy, šafrány a iné) do nádob vysadiť v jeseni. Ideálny čas na výsadbu je september a október, ale aj neskoršia výsadba, ktorá je možná na konci novembra, prináša niekoľko výhod.

V záhradných centrách v tomto období nájdete zostávajúci výsadbový materiál za zvýhodnené ceny. Do nádob môžete cibuľoviny zasadiť takzvanou sendvičovou metódou, to znamená, že cibuľky vysádzate do niekoľkých vrstiev – väčšie cibule (tulipány, narcisy) do hlbších vrstiev a menšie cibule (šafrany, veternice, modrice, snežienky) do vyšších vrstiev. Budete prekvapený, koľko cibuľovín sa do jednej nádoby zmestí.

Text: redakcia
Foto: Shutterstock
Zdroj: Časopis Urob si sám

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.