Jesenná výsadba
Zdroj: Shutterstock

Čo urobiť, aby cibuľky v nádobách dobre prezimovali

Pri miernych teplotách sa môže stať, že cibuľky vysadené v nádobách začnú klíčiť príliš skoro na jar. Predčasnému pučaniu možno ľahko zabrániť tak, že nádoby s cibuľkami zakopete do zeminy, alebo s ich výsadbou ešte počkáte.

Rozkvitnuté nádoby s jarnými cibuľovinami sú obľúbenou dekoráciou jarných balkónov a terás. Aby ste si užili túto nádheru skoro na jar, musíte cibuľoviny (tulipány, narcisy, šafrány a iné) do nádob vysadiť v jeseni. Ideálny čas na výsadbu je september a október, ale aj neskoršia výsadba, ktorá je možná na konci novembra, prináša niekoľko výhod.

V záhradných centrách v tomto období nájdete zostávajúci výsadbový materiál za zvýhodnené ceny. Do nádob môžete cibuľoviny zasadiť takzvanou sendvičovou metódou, to znamená, že cibuľky vysádzate do niekoľkých vrstiev – väčšie cibule (tulipány, narcisy) do hlbších vrstiev a menšie cibule (šafrany, veternice, modrice, snežienky) do vyšších vrstiev. Budete prekvapený, koľko cibuľovín sa do jednej nádoby zmestí.

Text: redakcia
Foto: Shutterstock
Zdroj: Časopis Urob si sám

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje