Čemerica bordová

cemerica bordova

Nemala by chýbať v žiadnej záhrade. Čím dlhšie je na jednom mieste, tým viac krásy poskytuje. Optimálny mesiac na sadenie čemerice je august.

Vyberte jej polotieň v tieni domu, na severnej strane veľkých kameňov a vápenatú, humóznu pôdu. Necíti sa dobre na príliš teplom a slnečnom mieste ani v úplnom tieni. Čemerica sa nesmie sadiť príliš plytko. Postarajte sa o dobrý odvod vody.

Dosahuje výšku 25 cm. Nemala by sa presádzať a v júli ju treba výdatne polievať. Je pekná v kombinácii s papraďami a drevinami a vhodným partnerom sú i snežienky (Galanthus), pečenovník (Hepatica), ostrica (Carex umbrosa), cyklamén (Cyclamen hederifolium) a cibuľoviny. Kvitne i počas Vianoc. Vybrať by ste jej mali chladnejšie miesto. Pretože je nenáročná na pestovanie, je vhodná i ako výsadba na hroby.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.