Ako sa postarať o judášovca

Ako sa postarať o judášovca

Minulý rok sme si do predzáhradky vysadili judášovec. Treba ho v tomto roku ostrihať? Čo urobiť preto, aby sa tejto drevine darilo čo najlepšie? (Juliana K., Senec)

Táto drevina až tak nevyžaduje rez. Priebežne ju však rezom (platí to pre staršie rastliny) môžete udržať v požadovanej forme, najlepšie po odkvitnutí. Odstraňujte suché, choré a poškodené výhonky. Inak žiaden špecifický rez netreba. Každoročný rez, napríklad zmladzovací, by tejto drevine skôr ublížil. Judášovcu sa bude dariť na svetlom mieste, v polotieni kvitne slabšie. Zrejme ste si naštudovali aj to, že najkrajšie kvitnutie docielite v suchších pôdach s vyšším obsahom vápnika. Odporúčam vyhnúť sa miestam, kde sa hromadí voda, teda tam, kde je sústavne vlhká pôda, ako aj kyslejšej pôde, teda v blízkosti ihličnanov a porastov rododendronov a azaliek.

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.