Kalmia mnoholistá

kalmia mnoholista

Nový, vždyzelený ker s vavrínovitým lístím. Tento zatiaľ menej známy druh kalmie patrí medzi najkrajšie stálozelené, kvitnúce okrasné dreviny. Pestuje sa podobne ako rododendrony a azalky v kyslej pode.

Tieto prekrásne dreviny milujú polotienisté až tienisté miesta s kyslou pôdou bohatou na živiny a vysokým podielom rašeliny. Korene zakrývame zeminou na šírku dlane. Odkvitnuté kvety vylomíme, aby sa zabránilo tvorbe semien. V nasledujúcom roku sa vám tieto rastliny odmenia za vašu neveľkú námahu bohatým kvitnutím. Rastliny sa prihnojujú až po skončení kvitnutia.

V zime sa odporúča  rastlinu zakryť rašelinou alebo mulčovacou kôrou, slamou, prípadne lístím – to všetko pomáha udržať vlhkosť v pôde. Rododendrony sú plytko koreniace, ich korene ležia ledva 20-25 cm hlboko. V blízkosti tejto dreviny by sa preto nikdy nemalo hrabať! Keď nemrzne, je potrebné rastlinu zavlažovať, keďže v prípade tejto stálozelenej rastliny dochádza aj v zime k vyparovaniu vlhkosti. Listy sa krútia, aby ochránili drevinu pred nadmerným vyparovaním. Mali by ste preto obratom zaistiť nápravu a pravidelne rastlinu zavlažovať.

Viac na www.sieberz.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.