Ako sa pestuje trvalka astilba

image 30225 25 v1

Ako sa volá a pestuje kvetina, ktorej fotografiu pripájam. Môžem kvety po odkvitnutí odrezať? (Silvia Z., Senica)

Kvetina sa volá astilba Arendsova (Astilbe arendsii). Pochádza z Ázie. Táto trvalka je vhodná do polotieňa a tieňa, znáša však aj slnko. Žiada si vlhšie pôdy. Dorastá do výšky 1,5 m. Kvitne v máji až auguste. Vhodná je do skupín, ako solitér, ale aj na rez. Samozrejme, kvety môžete po odkvitnutí odrezať, prípadne vysušiť a použiť ako dekoráciu.

(Zdroj odporúčaných prípravkov – MATLÁK, J.: Celoročná ochrana záhradných plodín 2015)

Odpovedali: Ing. Hana Szabóová
Foto: thinkstock.com
Zdroj: časopis Urob si sám 9/2015, JAGA GROUP, s.r.o.

Komentáre

  1. Skutočne veľmi výstižný článok. Bez týchto pár riadkov by som nikdy nevedel, že kvety môžem odrezať!! Okrem banálnej informácie o nároku na svetlo, nič vypovedacie, žiadne info o hnojení, o vhodných susedoch, o pH pôdy, o dĺžke zakoreňovania, o rozmnožovaní, o znášaní mrazov, holomrazov, o špecifikách odrody. Keby som osobne nemal doma bielu a ružovú astilbu, asi by som z týchto pár riadkov bol prenáramne informovaný.

    1. Keď máš informácie, poznatky a skúsenosti, tak si ich sem mohol doplniť, aby sa ostatní čitatelia zorientovali tiež, boli by sme ti vďační – nielen skritizovať pôvodný článok. Tak by aj tvoj komentár mal trochu viac výpovednú hodnotu. 🙂

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.