Ako pred zimou ochrániť bambusy v nádobách na terase

image 37967 25 v1

Ako máme ochrániť pred zimou bambusy v nádobe na terase? Vysadili sme ich v tomto roku na jar, obávame sa však, či prežijú zimu. Treba urobiť niečo špeciálne? (Marta Z., Levice)

Hlavne bambusy pred zimou nestrihajte! Ani keď ich trsy preschnú. Hlavné obdobie rezu je na jar. Všetky rastliny sústreďte na jedno miesto, najlepšie chránené pri dome. Odporúčam obaliť ich trstinovou rohožou. Nádoby je vhodné obaliť do bublinkovej fólie a postaviť ich na polystyrénové podložky. Takto budú korene ochránené pred chladom. Počas slnečných dní, keď nemrzne, bambusy zalejte, ale nie veľa. Pomôže im to lepšie zvládnuť zimu a odolať zimnému slnku. Substrát nesmie byť v zime premáčaný. Aj preto by nádoby nemali stáť v blízkosti odkvapových rúr. O rok a v nasledujúcich rokoch by mali bambusy – už dobre zakorenené – prečkať zimu oveľa lepšie.

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: autor, isifa/Shutterstock

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.