Bambus nebeský

Bambus nebeský

Prekrásny vždyzelený ker. Na jar zdobí čerstvými, červenými listami, začiatkom leta krémovo sfarbenými kvetmi. Farba lístia je najžiarivejšia na jeseň; v tomto období prináša aj svoje červené a jedovaté plody. V Japonsku sa teší posvätnej úcte. 

TIP:

Strihanie kvitnúcich krov 

 
Kry s rozličným obdobím kvitnutia striháme v rôznych obdobiach. Na základe toho všeobecné druhy rastúce v našich záhradách môžeme rozdeliť do dvoch skupín.
 
  1. V prípade zlatovky, dulovca, tamarišky, tavoľníka, trojpuku a orgovánu kvitnú na skorú jar jednoročné výhonky z predchádzajúceho roka. Tieto druhy treba po odkvitnutí ostrihať, aby sme zabezpečili ďalšie kvitnutie na budúci jar. Na výhonkoch, ktoré sa objavia po tomto strihaní sa objavia púčiky kvetov pre budúci rok. 
 
  2. Kry ktoré kvitnú na tohoročných výhonkoch od polovice leta striháme na jar pred objavením lístia. Takto z menšieho počtu púčikov sa vyvinú silnejšie výhonky, ktoré nám dajú väčšie, bujnejšie kvety. 
 
 
 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.