Ako pestovať rozchodnicu

image 41695 25 v1

Počula som o rastline so silnými liečivými účinkami s názvom rozchodnica. Vysadila som si ju do bylinkového záhona, no dlho v ňom nevydržala. Kde som urobila chybu? (Katarína V., Bratislava)

Rozchodnica ružová (Rhodiola rosea) patrí medzi okrasné, presnejšie sukulentné rastliny. Pochádza z arktických oblastí a jej medicínsky výskum stále nie je ukončený. Odporúčam pestovať ju v skalke alebo v štrkovom záhone. Vždy by to malo byť slnečné miesto s priepustnou, piesočnatou a neustále mierne vlhkou pôdou. V mierne kyslej pôde sa rastlina bohato rozrastie. Ak dodržíte tieto pravidlá, určite budete mať úspech. Rastlinu môžete pestovať aj vo vegetačnej nádobe a počas jari ju vysadiť do záhrady. Rozchodnica je vysoká len 30 cm, nezaberie veľa miesta.

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.

Ak už registráciu máte, prihláste sa.