Ako pestovať pachiru

image 31836 25 v1

V obývacej izbe máme mohutnejší exemplár pachyry. V poslednom čase sa jej však nedarí. Miestnosť je tmavšia – pred oknami máme stromy. Môže to byť dôvod jej horšieho rastu? (Andrea H., Bratislava)

Pachira (Pachira aquatica) potrebuje dostatok svetla, a to rovnomerne zo všetkých strán, nielen z jednej. Pozor, rastlina neznáša priame slnko, nesmie byť teda umiestnená v tesnej blízkosti slnečného okna. Ide o teplomilnú rastlinu, ktorá počas vegetačného obdobia potrebuje teplotu minimálne 15 °C. V zime je lepšie umiestniť ju do svetlého a skôr chladného priestoru s teplotou od 13 do 15 °C. Okrem svetla potrebuje pachira aj dostatok vlahy, substrát musí medzi zálievkami preschnúť. Korene tejto rastliny sú mimoriadne citlivé na premokrenie a to môže byť jeden z dôvodov, prečo rastlina chradne. Počas zimy ju zalievajte menej.

Odpovedal: Daniel Košťál
Foto: isifa/Shutterstock 
Zdroj: časopis Urob si sám 1/2016, JAGA GROUP, s.r.o.

Komentáre

  1. ake hnojivo použivate

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.