Kompaktný a elegantný stolík do predsiene

kompaktny a elegantny stolik do predsiene

V tomto stolíku sa skrývajú tri jednoduché zásuvkové boxy z preglejky. Navzájom sú zoskrutkované, navrchu majú kryciu platňu a dolu sú upevnené dve stojanové nohy. Stolík je vhodný do predsiene, pretože má malú hĺbku. Umiestniť ho však môžeme aj v úzkej chodbe.

Miesto na drobnosti
Stolík stojí na dvoch nohách. Aby bol stabilný, ukotvíme ho o stenu. Hornú platňu odrežeme tak, aby bola vzadu dlhšia o 30 mm. Pod ňu upevníme drevenú lištu na spojenie s rozperkami (hmoždinkami). Tri zásuvkové boxy navzájom zlepíme. Zveráky a kliny zabezpečia správne pritlačenie. Treba však dávať pozor, aby tlak nebol priveľký, lebo by sa pri tom mohli uvoľniť čapové spoje.

Výroba stolíka

1. Horná krycia platňa sa dá dobre vyrezať okružnou pílou. Ak použijeme vodiacu lištu, rez bude hladký a čistý.
2. Aby sme mohli označiť diery na vŕtanie, pridržíme nohy na pozícii. Potom ich prevŕtame, najlepšie aj s pripevnenou podložkou.
3. Spolu zlepíme tri zásuvkové boxy. Využijeme na to stolárske zvierky.
4. Kovové nohy priskrutkujeme vždy tromi zámkovými skrutkami. Montážnu platňu položíme nad dieru a vsadíme skrutky.
5. Skrutky pre kovové gombičky treba trochu skrátiť. Najprv naskrutkujeme maticu, potom – po odskrutkovaní – odstránime hranu.
6. Do predvŕtaného otvoru na čele zásuvky vložíme zozadu skrutky a naskrutkujeme gombičku.
7. Na pripevnenie hornej platne vyvŕtame najprv otvory do hornej strany zlepených boxov. Platňu potom cez ne priskrutkujeme.
8. Na zadnej strane ešte pridáme stenovú lištu, o ktorú upevníme stolík. Na uchytenie do rozperiek v stene treba vyvŕtať dva ďalšie otvory.Zoznam materiálu
(miery sú v mm) (v × š × h) 2x typ 02 (290 × 268 × 195) 1x typ 05T (290 × 393 × 300)
Multiplex 16 hrúbka: 1 020 × 360; smreková doska 28 × 28: dĺžka 940 (pre stenovú lištu); 2 drevené kolíky Ø 10; 2x nábytková noha Trian dlhá 710; 15 nábytkových gombíkov 1581 ZN1; 6 zámkových skrutiek M 5 (skrátiť!) s maticami; lepidlo na drevo, 2 rozperky (hmoždinky) S 6 so skrutkami.

Spracované podľa publikácie Myšlienky o bývaní pre kreatívnych, vydanej vo vydavateľstve Moewig, Mníchov
Zdroj: časopis Urob si sám

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteKomentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.