Výstavba ohniska

image 33827 25 v1

Vybudujte si nové ohnisko alebo si pretvorte vaše existujúce na nové s tvárnicami Bradstone Mountain Block, s ktorými je možné jednoduchým spôsobom vyhotoviť rovné, zvlnené aj okrúhle múry. Tvárnice Mountain Block majú vzhľad prírodného kameňa, čo dodá vašej záhrade punc jedinečnosti. Ohnisko sa dá využiť aj ako studňa, kvetináč, alebo zaujme pozornosť  ako netradičné sedenie okolo dominantného stromu vo vašej záhrade. 

Náročnosť: +++
Čas: 2 dni
Ľudia: 1
Obdobie: jar, leto, jeseň

Materiál na ohnisko ø 200 cm:
• Betónové tvárnice Mountain Block (v piatich radoch) – 85 ks
• Krycie platne Mountain Block – 15 ks
• Lepiaca malta
• Škárovacia malta
• Papierová lepiaca páska

Náradie:
• Gumené kladivo
• Vodováha
• Vedro
• Murárska lyžica
• Vrecko na škárovanie
• Handrička

Použité výrobky Semmelrock:


Bradstone Mountain Block, plný blok klinovitý, formát: 29,5 x 22,5 x 10 cm 


Bradstone Mountain Block, štiepateľný blok, formát: 29,5 x 22,5 x 10 cm 

Bradstone Mountain Block, krycia platňa klinovitá, formát: 30 x 22,5 x 25 x 4 cm 

Postup:

1.) Pripravíme si pevný zhutnený štrkový podklad v hrúbke cca 30 cm a v šírke 40 cm. Prvý rad prvkov Mountain Block osadíme do zavlhnutej betónovej zmesi o hrúbke cca 10 cm. 


2.) Gumeným kladivom vyrovnáme uloženie prvkov. 

3.) Vodováhou kontrolujeme rovinu. 

Tip: Všetok nábytok a záhradné doplnky na jednom mieste
4.) Vo vedre si podľa návodu zarobíme stredne hustú lepiacu maltu. 

5.) Druhý rad lepíme lepiacou maltou už na položený rad Mountain Block. Takto postupujeme do výšky 5 radov. Pri každom rade kontrolujeme vodováhou rovinu.

6.) Medzeru medzi ohniskom a múrikom zasypeme štrkom. Na vrch prilepíme krycie platne. 

7.) Maltou naplníme vrecko určené na škárovanie. Vrecko na druhom konci zaistíme spinkou, aby nám malte hneď nevytekala. 

8.) Rez múru 

TIPY A ODPORÚČANIA:

Najmenší vnútorný polomer na vytvorenie múru v tvare kruhu je 77 cm na jeden rad. Pokiaľ budete stavať múr z viacerých radov, treba zohľadniť, že pri každom rade automaticky vzniká odskok o 15 mm. Tým je vytvorené mierne naklonenie proti svahu a stena je stabilizovaná. Do 60 cm výšky nie je potrebné jednotlivé bloky lepiť. Nad 60 cm každý rad treba lepiť so stavebným lepidlom na vonkajšie použitie. Maximálna výška múru je 1,10 m. Škáry nie je potrebné vyškárovať, na krycích platniach sa to však odporúča.

Viac informácií o produktoch Bradstone nájdete v našej brožúre Bradstone nápady, ktorá vám ponúka mnoho podnetov, príkladov ako aj praktických rád pre realizáciu vášho projektu. S našimi návodmi „krok-za-krokom“ a mnohými užitočnými tipmi sa dajú vaše osobné predstavy ľahko zrealizovať.

www.semmelrock.sk

ZDROJ PR článok spoločnosti foto: SEMMELROCK STEIN+DESIGN Dlažby s.r.o.  

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.