Ideálna terasa na letnú párty či grilovačku

Betónová dlažba na terasu
Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Ak chcete už túto sezónu hostiť na svojej terase mnohých návštevníkov a ešte stále ju nemáte postavenú, je najvyšší čas pustiť sa do jej realizácie. Keďže terasa dostáva počas leta poriadne zabrať, kľúčovým prvkom je výber vhodnej dlažby.

Betónová dlažba je vďaka mnohým svojím výhodám a jednoduchej údržbe dokonalou voľbou na vytvorenie príťažlivého a funkčného vonkajšieho priestoru. Užite si grilovačky či stretnutia s priateľmi a rodinou u vás doma. Zvoľte si betónovú dlažbu Semmelrock s výnimočnou kvalitou a odolnosťou.

Prečo betónová dlažba?

Betónové dlažby sú navrhnuté tak, aby dobre zvládali vysoké nároky kladené na exteriérové plochy – frekventovaný pohyb, váhu záhradného nábytku a grilov či rôzne poveternostné vplyvy. Táto odolnosť zaručuje, že váš vonkajší priestor zostane aj pri častom používaní dlhé roky funkčný a vizuálne príťažlivý.

Okrem mimoriadnej mechanickej odolnosti ponúkajú betónové dlažby Semmelrock aj skvelý výkon z hľadiska odolnosti voči dažďu, mrazu, UV žiareniu i posypovým soliam. Betónová dlažba navyše odolá aj tým najvyšším teplotám a je protišmyková. Dlažby Semmelrock ponúkajú rozsiahly a rozmanitý rad flexibilných a individuálnych možností dizajnu prostredníctvom rôznych farieb, tvarov a štruktúry povrchu.

Betónové dlažby a platne Semmelrock
Betónové dlažby a platne Semmelrock ponúkajú flexibilné dizajnové možnosti pre každú terasu. Vedia zvládnuť rôzne poveternostné vplyvy – mráz, sneh, dážď i UV žiarenie. | Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Bezstarostná údržba

Jednou z charakteristických vlastností betónovej dlažby je jej jednoduchá údržba, preto sú praktickou voľbou pre každú záhradu. Oceníte to najmä vtedy, ak radi  organizujete grilovačky či rôzne párty, kde sa škvrnám často rôzneho typu nevyhnete. Všetky škvrny musíte z povrchu odstrániť v čo najkratšom možnom čase. Zvyčajne si vystačíte s metlou alebo kefou s jemnými štetinkami a vodou. Ak je znečistenie väčšie, odporúča sa použiť alkalický alebo špeciálny čistiaci prostriedok na odolnejšie škvrny.

Semmelrock ponúka výrobky s označením Semmelrock Protect alebo Semmelrock Protect Plus, ktoré sú od výroby impregnované. Povrch dlažieb je ošetrený prípravkom, ktorý vytvorí neviditeľný ochranný povlak s vodoodpudivým efektom. Tým sa miera znečisťovania znižuje a väčšinu nečistôt možno pri okamžitom čistení z impregnovaného povrchu ľahko odstrániť.

Impregnovaný povrch výrobkov CARAT
Povrch výrobkov CARAT je od výroby chránený impregnáciou, ktorá znižuje mieru znečistenia a väčšinu nečistôt tak možno ľahko odstrániť. | Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Rôzne možnosti stvárnenia spevnených plôch

Ak hľadáte odolnú dlažbu pre terasu, ktorá obstojí počas každej grilovačky, vhodným riešením sú platne z produktovej rodiny CARAT s povrchovou ochranou Semmelrock Protect Plus.

Veľkoformátové platne CARATmondego s reliéfnou štruktúrou a jemne trblietavým povrchom zaujmú svojím jednoduchým, no zároveň nevšedným dizajnom. Platne sú k dispozícii v hladkej verzii alebo vo vizuálne zaujímavom prevedení s drážkami.

Platne CARATmondego
Platne CARATmondego sú k dispozícii v hladkej verzii alebo vo vizuálne zaujímavom prevedení s drážkami. | Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Vzorovaná štruktúra povrchu CARATvertino zdôrazňuje prírodný charakter dlažby a travertínový vzhľad vnáša do vonkajších priestorov eleganciu a nadčasový dizajn. Veľký formát platní v krémovo-bielej a strieborno-sivej farbe možno vhodne zakomponovať do klasických i moderných exteriérov.

Štruktúrovaný povrch, elegantný vzhľad, jemná textúra a hodvábny lesk charakterizujú betónové platne CARATsantino. Získajú si srdcia všetkých milovníkov čistého dizajnu. Biela či antracitová farba dodá vonkajšiemu priestoru nadčasovosť.

Terasová dlažba CARATvertino
CARATvertino vnášajú do vonkajších priestorov eleganciu a nadčasový dizajn. | Zdroj: Wienerberger/Semmelrock

Veľkoformátové platne CARATfinezza s jemným pieskovaným povrchom s harmonickou škálou farieb vybraných prírodných žúl dodajú vašej terase decentný, uhladený a prirodzený vzhľad. Novinkou v portfóliu sú platne CARAT v novom formáte 60 x 40 cm.

Neváhajte využiť jarnú ponuku a kúpte si platne CARAT alebo iné výrobky značky Semmelrock za výhodnú cenu. Zaujímavé zľavy môžete využiť do 30. 6. 2023. Tovar je dostupný ihneď.

Viac informácií na www.wienerberger.sk/semmelrock.

Zdroj: PR článok SEMMELROCK STEIN + DESIGN Dlažby s.r.o.