Rôzne povrchy dlažby pre každý štýl

Terasa so sivou dlažbou pred domom
Zdroj: Premac

Dlažba dotvára celkový dojem prostredia, a preto jej výber určite netreba podceniť. Na výber máte z množstva farieb, tvarov či veľkostí. Vedeli ste, že existujú aj rôzne povrchy jej spracovania?

 

Veľmi elegantne pôsobí dlažba s hladkým povrchom, ktorú môžete použiť takmer všade. Či už na tvorbu záhradných chodníkov, terás, alebo v okolí bazénov. Presne taká je aj dlažba Intak, novinka od spoločnosti Premac. Vyrába sa v dvoch formátoch, ktoré môžete navzájom kombinovať a vytvoriť tak kreatívnu vydláždenú plochu.

Intak sivo-grafitová
Intak sivo-grafitová dlažba. | Zdroj: Premac

O čosi drsnejší povrch ponúka nová dlažba Intak aquaflair s vymývaným povrchom. Tvorí ho jemná kamenná drvina zo špeciálne zladených zŕn prírodného kameňa. Aj napriek svojej drsnosti pôsobí táto dlažba veľmi esteticky a dodáva každej záhrade moderný vzhľad. Je dostupná až v troch farebných vyhotoveniach, čím perfektne zapadne do akéhokoľvek exteriéru.

Intak aquaflair grafitový čadič
Intak aquaflair grafitový čadič. | Zdroj: Premac

Ak túžite po rustikálnom vzhľade, potom by ste mali siahnuť po dlažbe Granum®, ktorá je vyrobená špeciálnym postupom otĺkania. Tým získava rustikálnu, nepravidelne lomenú štruktúru hrán spolu s historickou patinou povrchu. Výsledkom sú betónové tvárnice so vzhľadom prírodného kameňa, ktoré sa výborne hodia k chalupám alebo štýlovým rodinným domom.

Granum® okrová
Granum® okrová. | Zdroj: Premac

Všetky dlažby sú svojím tvarom a hrúbkou 8 cm vhodné na pravidelné zaťažovanie aj vozidlami nad 3,5 tony. Ich ďalšou výhodou je dvojitý zámok, tzv. Doppelnocken. Ten zabezpečuje pevné spojenie dlažobných tvárnic, ktoré oceníte aj pri svahovitých terénoch.

Zdroj: PR článok spoločnosti Premac