valentin v znameni mini
Galéria (10)

Valentín v znamení mini

Minimálne manuálne zručnosti, minimálne náklady a minimálny čas na prípravu – toľko vás bude stáť príprava valentínskych aranžmánov z miniruží.

Galéria

Potrebujete:
• sklenenú nádobu (vnútri predelenú),
• miniruže v minikvetináčoch (v našom prípade päť kusov),
• celofán s červenou potlačou,
• nožnice, červené pierka, paličky, srdiečka (napríklad z plsti).

Postup práce
1. Do jednej časti nádoby vložte celofán s potlačou a miniruže.
2. Odstrihnite prebytočný celofán.
3. Vložte pierka.
4. Plsťové srdiečka nalepte alebo nastoknite na paličky a zapichnite do kvetináčov.
5. Do druhej časti sklenej nádoby nasypte niečo chutné na zjedenie.

Tip redakcie
Do sklenej vázy vložte kvetináč s miniružami, ešte predtým ho vypodložte pokrčeným celofánom. Nezabudnite na motív srdiečka, napríklad nechajte prevísať srdiečkovú stuhu. Červené paličky nastrihajte na kúsky dlhé štyri centimetre a po troch ich previažte drôtikom, aby ste vytvorili malú girlandu. Touto girlandou spolu s prírodným lykom obtočte kvetináč. Nakoniec do kvetináča zastoknite konáriky točenej vŕby a červené paličky.

Obľúbené mini
Miniruže môžete pestovať nejaký čas v interiéri, keď im však začnú žltnúť a opadávať listy, treba ich vyložiť von. Ak máte záhradu, vysaďte ich priamo do záhona, napríklad medzi trvalky – odporúčam kombinovať ich s levanduľou, šalviou lekárskou či perovskiou. Ak disponujete slnečným balkónom alebo terasou, presaďte ich do väčšej nádoby a z kvetov sa môžete tešiť prakticky celé leto. V jednom zakúpenom kvetináči sú zvyčajne tri a viac rastlín. Pri vysádzaní ich môžete rozdeliť. Po odkvitnutí konárik zrežte o tretinu až polovicu. Platí: Čím viac zrežete, tým vyššie budú výhony a menej kvetov, ale o to väčšie. Ak zrežete menej, výhony budú kratšie a bude viac menších kvetov.

Text: Monika Králová
Foto: Petra Bošanská, Monika Králová
Zdroj: časopis Môj dom

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.