Valentín v znamení mini

valentin v znameni mini

Minimálne manuálne zručnosti, minimálne náklady a minimálny čas na prípravu – toľko vás bude stáť príprava valentínskych aranžmánov z miniruží.

Potrebujete:
• sklenenú nádobu (vnútri predelenú),
• miniruže v minikvetináčoch (v našom prípade päť kusov),
• celofán s červenou potlačou,
• nožnice, červené pierka, paličky, srdiečka (napríklad z plsti).

Postup práce
1. Do jednej časti nádoby vložte celofán s potlačou a miniruže.
2. Odstrihnite prebytočný celofán.
3. Vložte pierka.
4. Plsťové srdiečka nalepte alebo nastoknite na paličky a zapichnite do kvetináčov.
5. Do druhej časti sklenej nádoby nasypte niečo chutné na zjedenie.

Tip redakcie
Do sklenej vázy vložte kvetináč s miniružami, ešte predtým ho vypodložte pokrčeným celofánom. Nezabudnite na motív srdiečka, napríklad nechajte prevísať srdiečkovú stuhu. Červené paličky nastrihajte na kúsky dlhé štyri centimetre a po troch ich previažte drôtikom, aby ste vytvorili malú girlandu. Touto girlandou spolu s prírodným lykom obtočte kvetináč. Nakoniec do kvetináča zastoknite konáriky točenej vŕby a červené paličky.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteObľúbené mini
Miniruže môžete pestovať nejaký čas v interiéri, keď im však začnú žltnúť a opadávať listy, treba ich vyložiť von. Ak máte záhradu, vysaďte ich priamo do záhona, napríklad medzi trvalky – odporúčam kombinovať ich s levanduľou, šalviou lekárskou či perovskiou. Ak disponujete slnečným balkónom alebo terasou, presaďte ich do väčšej nádoby a z kvetov sa môžete tešiť prakticky celé leto. V jednom zakúpenom kvetináči sú zvyčajne tri a viac rastlín. Pri vysádzaní ich môžete rozdeliť. Po odkvitnutí konárik zrežte o tretinu až polovicu. Platí: Čím viac zrežete, tým vyššie budú výhony a menej kvetov, ale o to väčšie. Ak zrežete menej, výhony budú kratšie a bude viac menších kvetov.

Text: Monika Králová
Foto: Petra Bošanská, Monika Králová
Zdroj: časopis Môj dom

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.