valentinske inspiracie
Galéria (8)

Valentínske inšpirácie

Tradičný a zároveň najobľúbenejší darček sú ruže – s nimi nikdy nešliapnete vedľa. Odpradávna sú symbolom lásky. Nielen kytica, ale aj jediná ruža vám pomôže vyjadriť náklonnosť, úctu či obdiv. Máme pre vás ale aj ďalšie kvetinové tipy.

Galéria

Valentínska klasika
Milovníci klasiky určite ocenia vysokú kyticu v tradičných valentínskych farbách. Príprava takého aranžmánu je trochu náročnejšia, ak to však chcete skúsiť sami, najprv pomocou červeného aranžérskeho drôtika zviažte dohromady kaly so steblami trávy steel grass. Všetky kvety (spolu s ružami) pripevnite k stonke orchidey (Cymbidium ‚Breamer‘), postupujte zhora dolu. Celok ozdobte stuhou. Kytica sa bude vynímať vo vysokej sklenej váze.
Romantické prekvapenie
Milovanú osobu môžete príjemne prekvapiť aj týmto aranžmánom. Jeho základ tvoria kvety červených a ružových ruží, medzi ktorými sa vynímajú zelené chryzantémy a plamenník. Kombinácii dominuje majestátna orchidea (Cymbidium).
Čistá láska
Málokto odolá kytici, ktorej dominantou sú veľké kvety orchideí (Cymbidium ‚Jungfrau‘). Biela farba sa akosi podvedome spája s čistým, nezištným citom. Aranžmán dopĺňajú romantické ružové kaly a o odľahčenie sa postarali drobné púpätá cesnaku (Allium schubertii). Ideálne pre prvé lásky.
Rande nazeleno
Pestrofarebná kytica z iskerníkov (Ranunculus) a ruží je na Valentína ako stvorená. Mohutné zelené listy, ktoré ju rámujú, môžete využiť na napísanie ľúbostnej správy či pozvania na večeru.
Záhadná dáma
Ak chcete svoju lásku potešiť črepníkovou kvetinou, správnou voľbou budú nežné hortenzie (Hydrangea). Pôvod latinského názvu nie je celkom jasný; ten najzaujímavejší z výkladov tvrdí, že hortenzia bola pomenovaná po istej záhadnej žene. Táto rastlina sa vám za časté zalievanie a rosenie odvďačí bohatým rastom. Koncom mája ju môžete úspešne pestovať aj na balkóne.
Deň len pre teba
Chcete byť originálni? Vymeňte tradičnú kyticu kvetov za skupinku niekoľkých menších váz, do ktorých naaranžujete jasnožlté orchidey, klinčeky, sasanky a ruže. Ak chcete aranžmánom obdarovaného rozveseliť, použite Craspediu – jej kvety pripomínajú malé brmbolce. Na dozdobenie postačí zopár stebiel zelenej trávy. Ak naaranžujete dvanásť váz, zostáva už len korunovať originálny nápad slovami: „Toľko mesiacov v roku Ťa milujem!“

TEXT a FOTO: Holandská kvetinová kancelária
Zdroj: časopis Môj dom

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje