Domáci osviežovač vzduchu, ktorý si poradí aj s nepríjemnými pachmi

domáci osviežovač vzduchu
Zdroj: istock.com

Viete o tom, že účinný osviežovač vzduchu si môžete doma vyrobiť aj sami? Nepotrebujete ani veľa ingrediencií, nehovoriac o úspore peňazí.

V domácich osviežovačoch perfektne fungujú predovšetkým esenciálne oleje, obsahujú ich aj účinné osviežovače z drogérií. Éterické oleje zachytávajú pachy – stačí malá dávka a takmer okamžite budete cítiť vôňu. Vyberte si vône, ktoré sa vám najviac páčia, určite nič nepokazíte bergamotovým éterickým olejom, citrónovou trávou, ani pomarančovým éterickým olejom.

Náš tip: Ak máte odvahu, môžete si namiešať špeciálne kombinácie. Hodia sa k sebe: citrónová tráva a mäta prieporná alebo levanduľa a pomaranč. Môžete si tiež vytvoriť kombinácie podľa ročného obdobia: v lete citrusy, na jeseň drevité a zemité vône, na zimu škoricové éterické oleje. Kombinácii je neúrekom.
domáci osviežovač vzduchu
Zdroj: istock.com

Čo potrebujete na výrobu domáceho osviežovača vzduchu?

1 lyžičku alkoholu

30-40 kvapiek éterického oleja

90 ml vody

Príprava domáceho osviežovača vzduchu

Do sprejovej nádoby vlejte alkohol, pridajte éterické oleje a nádobu doplňte vodou. Všetko spolu poriadne pretraste a môžete používať! Stačia tri-štyri streky a vaša kúpeľňa či toaleta bude ihneď voňavá.

Ako tento osviežovač používať?

Ešte predtým, ako idete na toaletu, nastriekajte na vodu v mise 3-4 streky domáceho osviežovača vzduchu. Ak je potrebné, môžete sprej použiť aj kedykoľvek inokedy a na akomkoľvek inom mieste.

domáci osviežovač vzduchu
Zdroj: istock.com

Ďalšie využitie esenciálnych olejov: Voňavý čistiaci prípravok

Ak máte obľúbené esenciálne oleje, ich vôňa sa môže vašou domácnosťou šíriť aj počas upratovania. Budete ju cítiť niekoľko ďalších dní. Jednoduchý prípravok na čistenie v domácnosti si vyrobíte za 30 sekúnd.

Čo potrebujete?

1 diel vody

1 diel octu

10-15 kvapiek éterického oleja alebo kombinácia viacerých

Príprava? Všetko nalejete do fľaše. Potrepete a používate. Jednoduché však?

Sabína Zavarská
Foto: Istock

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.