image 51512 25 v1
Galéria (10)

Ako využiť plody jesene: Jednoduchá dekorácia zo žaluďa

Využite pekné dni babieho leta na prechádzky v lese, počas ktorých celkom určite objavíte množstvo prírodných pokladov. Zažeňte nudu a inšpirujte sa týmto kreatívnym návodom.

Galéria

00_sperkovo
Prestreté na listoch
Prestreté na listoch
Prestreté na listoch
Prestreté na listoch
Prestreté na listoch
Prestreté na listoch
Dekorácia zo žaluďa

Materiál a pomôcky

• akrylové farby Decor Paint Soft (www.sperkovo.sk)

• lepidlo na dekupáž alebo lak na dekupáž

• jesenné plody

• plochý štetec

• tavná lepiaca hobby pištoľ

• špáradlá

AKO NA TO

Pripravte si žalude. Opatrne odstráňte klobúčik z každého plodu, ktorý chcete pomaľovať. Odporúčame pracovať so zelenými plodmi, ktoré sú pevné a dobre sa s nimi manipuluje.

V časti, kde bol klobúčik, spravte špáradlom dierku a plod napichnite. Dierka po špáradle bude ukrytá pod klobúčikom, takže ju nebude vôbec vidieť. 

Vyberte si odtiene svojich obľúbených farieb. S akrylovými farbami sa pracuje veľmi dobre, rýchlo schnú a majú vynikajúcu kryciu schopnosť. 

Akrylová farba je úplne suchá po pár minútach. Namaľovaný žaluď je potrebné prelakovať aj v prípade, že budete mať túto jesennú dekoráciu iba vo vnútri. 

Lepiaca pištoľ je šikovný pomocník a určite ju využijete pri výrobe rôznych dekorácií. Počkajte, kým sa pištoľ zahreje, a lepidlo vytlačte do klobúčika.

Namaľovaný plod spojte s klobúčikom a pritlačte na pár sekúnd. Lepidlo zaschne takmer okamžite. 

Hotovo

text, foto a realizácia www.sperkovo.sk
zdroj časopis Tvorivé bývanie

  1. Lulu says:

    Hľadám či ma decor paint aj akrylové farby, ale žiadne som nenašla, farby ktoré uvadzate sú farby kriedové nie akrylové.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje