Ako využiť plody jesene: Jednoduchá dekorácia zo žaluďa

image 51512 25 v1

Využite pekné dni babieho leta na prechádzky v lese, počas ktorých celkom určite objavíte množstvo prírodných pokladov. Zažeňte nudu a inšpirujte sa týmto kreatívnym návodom.

Materiál a pomôcky

• akrylové farby Decor Paint Soft (www.sperkovo.sk)

• lepidlo na dekupáž alebo lak na dekupáž

• jesenné plody

• plochý štetec

• tavná lepiaca hobby pištoľ

• špáradlá

AKO NA TO

Pripravte si žalude. Opatrne odstráňte klobúčik z každého plodu, ktorý chcete pomaľovať. Odporúčame pracovať so zelenými plodmi, ktoré sú pevné a dobre sa s nimi manipuluje.

V časti, kde bol klobúčik, spravte špáradlom dierku a plod napichnite. Dierka po špáradle bude ukrytá pod klobúčikom, takže ju nebude vôbec vidieť. 

Vyberte si odtiene svojich obľúbených farieb. S akrylovými farbami sa pracuje veľmi dobre, rýchlo schnú a majú vynikajúcu kryciu schopnosť. 

Akrylová farba je úplne suchá po pár minútach. Namaľovaný žaluď je potrebné prelakovať aj v prípade, že budete mať túto jesennú dekoráciu iba vo vnútri. 

Lepiaca pištoľ je šikovný pomocník a určite ju využijete pri výrobe rôznych dekorácií. Počkajte, kým sa pištoľ zahreje, a lepidlo vytlačte do klobúčika.

Namaľovaný plod spojte s klobúčikom a pritlačte na pár sekúnd. Lepidlo zaschne takmer okamžite. 

Hotovo

text, foto a realizácia www.sperkovo.sk
zdroj časopis Tvorivé bývanie

Komentáre

  1. Hľadám či ma decor paint aj akrylové farby, ale žiadne som nenašla, farby ktoré uvadzate sú farby kriedové nie akrylové.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.