Záhradné náradie, ktoré skvele padne do ruky

image 46360 25 v1

Ste záhradkárka telom aj dušou a záhony sú Vaša pýcha? Potom určite dokážete oceniť prvotriedne záhradné náradie, vyrobené zo špičkových materiálov, s dôrazom na remeselné prevedenie, ergonómiu, dizajn a nízku hmotnosť.

Či už ide o rýľ, lopatu, motyku a vidly alebo hrable či metlu, prípadne drobné jednoručné náradie, oplatí sa staviť na renomované značky. Keď vyberiete tie správne druhy, poradia si na záhradke so všetkým – a navyše dobre vyzerajú!

Kvalitné záhradné náradie Kent & Stowe vsádza na tradičné materiály a rustikálny vzhľad. Zľava doprava: rycie vidly, rýľ, hrable. predáva Mountfield

Podľa čoho náradie vyberať

Pri záhradnom náradí je veľmi dôležitá násada. Musí byť ľahká a pritom odolná a samozrejme tiež pohodlná pri držaní. To zaručia moderné plastové, ergonomicky tvarované násady, ako má napríklad rad záhradného náradia Patriot, ktorý predáva spoločnosť Mountfield. Ak preferujete klasiku v podobe prírodných materiálov, je ideálne zvoliť záhradné náradie s násadou z tvrdého dreva, napríklad lakovaného jaseňa, ktorý je typický pre produkty známej anglickej značky Kent & Stowe. Pracovná časť každého náradia by potom mala byť zhotovená z nehrdzavejúcej ocele alebo aspoň kovu s antikoróznou úpravou, aby ste mohli pracovať aj s mokrou zeminou.

Rad drobného záhradného náradia Patriot zaujme pohodlnou plastovou rukoväťou s mäkčeným protišmykovým návlekom z termoplastickej gumy (TPR) a elegantným dizajnom. Zľava doprava: záhradná lopatka, plečka, kultivátor, jednoručné hrabličky. predáva Mountfield

Čo nesmie vo vašej kôlni chýbať?

Žiadna záhrada sa nezaobíde bez rýľa a rycích vidiel. Na nakladanie zeminy a ďalších materiálov potom budete potrebovať lopatu, na prehadzovanie kompostu sú vhodné kompostové vidly; na pletie, okopávanie a kyprenie pôdy zase motyčka. Kovové hrable nájdu uplatnenie pri urovnávaní či kyprení pôdy, švédske hrable so širokým záberom sú ideálne na hrabanie lístia či trávy.

S drobným náradím si na záhrade užijete najviac zábavy. Či už to sú plečky, kultivátory, motyčky, lopatky či hrabličky, mali by mať pracovnú časť z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele a antikoróznu povrchovú úpravu. Vďaka mäkčenému protisklzovému návleku z termoplastickej (TPR) gumy sa náradie pohodlne drží: nekĺže a nechladí.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePri upratovaní cestičiek a terasy sa nezaobídete bez metly. Prenášanie väčšieho množstva materiálu umožní ľahký záhradný fúrik. A nezabudnite na zavlažovanie! Menšiu záhradu zvládnete zaliať s kanvicou s obsahom 5 až 10 litrov, na väčšie plochy už budete potrebovať záhradnú hadicu.

Ak chcete ušetriť miesto v kôlni, predstavuje zaujímavú alternatívu záhradné náradie, ktoré umožňuje ľubovoľne meniť nástavce (hrable, motyka, metla, plečka a mnoho ďalších) na jednej násade, čo výrazne ušetrí miesto v dielni. Umožňuje to napríklad šikovný systém Combiline od firmy Freund.

Záhradné náradie Patriot zaujme modernými materiálmi, ergonomickým spracovaním a zaujímavým pomerom cena / výkon. Zľava doprava: rycie vidly, rýľ, lopata, motyka, hrable. predáva Mountfield

Údržba sa oplatí

A keď už budete mať doma kvalitné náradie, mali by ste sa oň dobre starať – základom je očistenie od zvyškov zeminy. Šopa, kde sa skladuje, by mala byť suchá a v ideálnom prípade aj temperovaná, každý kus náradia by v nej mal mať svoje miesto na poličke alebo na závesnom háku.

Nemali by ste tiež odkladať drobnú údržbu: brúsiť ostrie, kontrolovať pevnosť spojenia hlavy a poriska, vymývať použité nádoby, nechať vyschnúť zavlažovacie hadice. Kovové časti nástrojov treba aspoň raz za rok (na konci sezóny pred uložením na zimu) natrieť olejom a pogumované držadlá glycerínom. Nie je to zbytočné, údržba sa rozhodne oplatí – predĺži životnosť náradia, a tým aj Vašu radosť z práce na záhrade.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.