Batériové záhradné náradie je mimoriadne praktické

akumulátorový fukár lístia
Zdroj: Kärcher

Záhradné náradie na batérie - jeden zdroj, veľa praktických a užitočných pomocníkov. Niektoré využijete na jar, keď sa vaša záhrada prebúdza z jarného spánku a na jeseň, keď sa naň ukladá, iné budú vašim verným spoločníkom počas celej záhradkárskej sezóny.

Na to, aby ste mali vždy pekne upravený trávnik, aby boli vaše okrasné kríky vždy v potrebnej kondícii, aby ste si mohli užívať úrodu z vlastných ovocných stromčekov a aby ste terasu či chodníky mali bez buriny, lístia a iných menších nečistôt, je potrebná pravidelná starostlivosť. Ak máme k dispozícii to správne náradie, venovanie sa záhrade je oveľa jednoduchšie a prináša nám skutočné potešenie.

Hluk benzínových motorov či nepraktické elektrické káble sa pomaly stávajú minulosťou. Do popredia sa dostáva akumulátorové záhradné náradie. V dnešnom článku predstavíme jeho výhody a dáme pár tipov na akumulátorové záhradné náradie, vďaka ktorému vás práca v záhrade bude skutočne baviť.

Na jednu batériu môžete napojiť množstvo rôzneho náradia

Ak by sme mali akumulátorové zariadenia opísať z pohľadu výhod, ktoré svojmu užívateľovi poskytujú, určite by sme použili prívlastky ako praktické, bezpečné, výkonné, tiché a s minimálnou náročnosťou na udržiavanie.

Praktické a bezpečné napríklad preto, lebo nepotrebujú káble. Ak kosíte elektrickou kosačkou, veľmi dobre viete, o čom hovoríme. Praktické tiež preto, lebo na jednu batériu môžete napojiť hneď niekoľko rôznych zariadení. Samozrejme, ak kupujete zariadenie rovnakej značky a rovnakého modelového radu. Z tohto dôvodu odporúčame už pri výbere vášho prvého akumulátorového náradia myslieť do budúcnosti a zistiť, či má vami vybraná značka vo svojom portfóliu aj ďalších pomocníkov, ktorých by ste skôr či neskôr vo svojej dielničke chceli mať. A zároveň, či ich je možné napojiť na rovnaký typ batérie. Pre vás to bude znamenať nižšie obstarávacie náklady, nakoľko ďalšie zariadenia budete môcť kupovať bez batérie.

Ak hovoríme, že náradie na batérie je tiché a nenáročné na údržbu, myslíme najmä v porovnaní s benzínovým náradím. Typickým príkladom môže byť opäť kosačka na trávu. Benzínová je hlučná, potrebujete v nej dopĺňať a vymieňať olej, sviečky a podobne. Toto pri kosačke na batériu poznať nebudete. Len vložíte nabitú batériu do kosačky a kosíte. Po skončení, ak je potrebné, dáte batériu opäť na nabíjačku a onedlho je pripravená na ďalšie použitie.

Keď sa neviete dočkať ďalšieho prírastku vo svojej zbierke náradia

Verte, že ak raz vyskúšate akumulátorové náradie, sotva budete v budúcnosti siahať po nejakom inom. Samozrejme, za predpokladu, že si dáte poradiť a kúpite si batériu s dostatočnou kapacitou. Respektíve batérie. Ak by sme mali totiž uviesť nevýhodu batériového náradia v porovnaní s benzínovým či elektrickým, bola by to práve výdrž batérie. Kým pri elektrickom náradí môžete pracovať nepretržite koľko chcete a pri benzínovom len dolejete benzín a pokračujete hneď ďalej, batérie majú obmedzenú výdrž. A ich nabitie trvá, v závislosti od kapacity, niekoľko minút až hodín.

Túto nevýhodu je však možné vyriešiť veľmi jednoducho. Kúpením batérie s vyššou kapacitou, prípadne kúpením dvoch batérií, aby ste mali vždy jednu náhradnú pre prípad, že sa vám tá prvá vybije. Dve batérie odporúčame najmä ak máte viacero akumulátorových zariadení, prípadne, ak potrebujete pracovať nepretržite dlhšie, ako je uvedená výdrž batérie.

Keď si na túto veľmi ľahko odstrániteľnú „nevýhodu“ zvyknete, na každý nový kúsok, ktorý má vo vašej dielničke, garáži či v záhradnom domčeku pribudnúť, sa budete tešiť asi ako dieťa na novú hračku.

Akumulátorové náradie je skvelým tipom aj na darček

Na záver sme si pre vás pripravili pár tipov na akumulátorové záhradné náradie, ktoré si takmer určite zamilujete. Ako sme spomínali vyššie, pri kúpe prvého si dajte záležať na značke. Má to totiž aj ďalší praktický význam. Batériové náradie môže byť skvelým darčekom a tak môžu vaši blízki dopĺňať vašu zbierku od jedného výrobcu presne podľa vášho želania.

V záhrade sa vám určite hodí:

  • akumulátorová kosačka – je základným náradím na udržiavanie trávnika
  • batériové nožnice na trávu a kríky – spoločne s batériovým vyžínačom sú ideálne na úpravu trávnika na miestach, kde sa kosačka nedostane
  • batériové strihače konárov a plotostrihy– sú výbornými pomocníkmi pre tvarovanie a orezávanie živých plotov a kríkov či konárov na ovocných stromoch aj v ťažko prístupných miestach
  • batériový odstraňovač buriny – slúži na pohodlné odstraňovanie buriny a suchého machu bez bolesti krížov či kolien
  • akumulátorový fukár lístia – pomôže očistiť chodník, terasu či trávnik od lístia a iných ľahkých nečistôt bez námahy

Zdroj: PR článok KÄRCHER Slovakia, s.r.o.