Fiskars prináša tri druhy nových nožníc
Galéria (11)

Fiskars prináša tri druhy nových nožníc

Jeseň sa blíži a s ňou aj čas prestrihávania stromov. A práve v tomto čase spoločnosť Fiskars predstavila troje nových nožníc s extra dlhou násadou, ktoré vám prestrihávanie môžu výrazne uľahčiť.

Galéria

Záhradné náradie Fiskars
Záhradné náradie Fiskars
Záhradné náradie Fiskars
Záhradné náradie Fiskars
Záhradné náradie Fiskars
Záhradné náradie Fiskars
Záhradné náradie Fiskars
Záhradné náradie Fiskars

Nové záhradné univerzálne nožnice Fiskars PGX

Spoločnosť Fiskars predstavila nové výkonné nožnice PGX, ktoré strihajú vetvy do Ø32 mm. Vyrábajú sa v dvoch variantoch. Nožnice záhradné univerzálne teleskopické UPX86 majú extra dlhú rukoväť a pohodlne s nimi dosiahnete až do výšky 6 m. Druhým variantom sú nožnice záhradné univerzálne UPX82 s kratšou rukoväťou s dosahom 3,5 m. K obom variantom nožníc je rad náhradných dielov a nožnice na konci rukoväte je možné nahradiť pílou alebo hrabličkami na ovocie.

Fiskars ďalej kládie dôraz na to, aby oba typy nožníc svojim majiteľom maximálne uľahčili prácu. Boli navrhnuté pod heslom ,,Viac sily, menej námahy“, a preto využívajú unikátny mechanický prevod PowerGear, ktorý zaisťuje 3,5x viac strižnej sily. Že Fiskars svojím dvom produktom skutočne verí, dokazuje aj ponúkaná 25 ročná záruka.

Ďalšou zaujímavou výhodou je oranžová opierka na zlepšenie viditeľnosti. Človek túto vlastnosť nožníc ocení, najmä keď strihá konáre vysoko v korunách stromov, kde je na čepeľ horšie viditeľná.

Extra ľahké záhradné nožnice Light

Nožnice PGX ale nie sú jedinou novinkou od značky Fiskars, tá prináša ešte jednu zaujímavú novinku nožníc verzie ,,Light“ s extra ľahkou rukoväťou vhodných hlavne pre ženy.

Hlavnou výhodou týchto nožníc je hmotnosť ich hliníkovej rukoväte, ktorá je len 0,9 kg. Ďalšími základnými vlastnosťami nožníc sú strih vetiev až do Ø12 mm, odolný protišmykový povrch násady v mieste uchopenia a predovšetkým praktické a jednoduché ovládanie jednou rukou. Okrem zástrihu stromov, môžete nožnice pohodlne použiť napríklad aj pre zastrihávanie ruží. Vďaka rozšírenej rukoväti sa vyvarujete riziku poškriabania rúk z hrotov. Za zmienku stojí aj konštrukcia čepele. Na prvý pohľad ja jednoduchá a efektívna no zároveň veľmi vzdušná a elegantná. 

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje