Záhrada bez práce už nie je hudba budúcnosti

image 34169 25 v1

Len si to predstavte. Namiesto dennodenného polievania trávnika v letných dňoch relax na záhrade s rodinou. Miesto obligátneho kosenia každú sobotu zasa rodinné výlety, či grilovačka na záhrade s priateľmi. Príjemná predstava, však?

Je pravda, že úplne bez práce to možno vždy nejde. No tráviť v záhrade drvivú časť nášho voľného času oddychom, či aktívnym relaxom s rodinou – to je úplne reálne. Nie je to ani žiadna hudba budúcnosti. Technológie, ktoré nás výrazne odbremenia od rutinných záhradných prác sú dnes už bežne dostupné a stávajú sa príjemným štandardom. Ich spoločným menovateľom je, že ich takmer nevidíme, ale prácu, ktorú vykonávajú – tú si na záhrade dennodenne užívame.

Automatické zavlažovanie

Podzemný závlahový systém GARDENA zaleje trávnik bez toho, aby sme sa my sami trápili s hadicami. Ponúka pohodlné zavlažovanie trávnika prostredníctvom praktického riešenia výsuvných zadažďovačov. Tie sú trvalo nainštalované pod zemou a vzájomne sú prepojené podzemnými rozvodnými hadicami. Celý systém ovláda riadiaca jednotka, čo je vlastne veľmi jednoduchý počítač, ktorý stačí raz naprogramovať. Výsledkom je, že v čase, ktorý vopred zvolíme, sa zadažďovače vysunú a celú plochu trávnika zalejú. Po skončení intervalu zalievania riadiaca jednotka jednoducho zastaví prívod vody do systému a zadažďovače sa v dôsledku poklesu tlaku samé zasunú pod povrch. Úplne bez stopy.

Celý systém je tak precízny a variabilný, že si môžeme vybrať aj jeho modifikácie. Ak chceme zavlažovanie ovládať sami, môžeme si systém nainštalovať bez riadiacej jednotky. Naopak, doplniť môžeme ešte aj kvapkové zalievanie záhonov a tým nám akékoľvek polievanie v záhrade celkom odpadá.

Nemusíme ani strážiť, kedy prší. Ak si systém napojíme na čidlo pôdnej vlhkosti, systém sám „rozhodne“, kedy netreba polievať, čím šetrí vodu a energiu. A dažďový senzor zase v prípade dažďových zrážok zavlažovanie preruší.

Podzemná závlaha GARDENA je systém, ktorý sa skladá z jednotlivých prvkov, takže si ho zvládneme vybudovať na záhrade aj celkom sami.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteKosenie bez starostí

Ďalším výdobytkom modernej technológie, ktorý nám doslova „daruje“ množstvo voľného času, je robotická kosačka. Tento neúnavný pracant dennodenne kosí trávnik po malých kúskoch a tak šetrí nielen náš čas, ale pomáha aj udržiavať trávnik zdravý. Automatická závlaha a robotická kosačka GARDENA si vzájomne vôbec neprekážajú. Robotickú kosačku naprogramujeme tak, aby v nastavenej dobe zavlažovania nekosila. Výsuvné zadažďovače sú mimo zalievania bezpečne ukryté pod povrchom pôdy, takže robotickej kosačke absolútne nevadia. Robotické kosačky Gardena môžu pracovať aj v daždi a vedia sa vyhnúť prekážkam.

Moderné technológie sú hospodárne, šetria energie a vodu a skvelo spolu ladia. A hoci nie sú veľmi vidieť, svoju hlavnú úlohu – dať nám viac času na rodinu, na relax, na dôležité veci v živote – tú plnia dokonale!

Viac o starostlivosti o trávnik na www.gardena.sk.

PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko s.r.o. 

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.