Živá voda pre celú záhradu: zavlažovací systém na mieru

image 49573 25 v1

Extrémne dlhé, nekonečné horúčavy a sucho tohto roku dávajú zabrať nielen poľnohospodárom a lesníkom, ale samozrejme aj každému, kto vlastní záhradu. Neustála a správna závlaha záhrady je tento rok - viac než inokedy - životne dôležitá pre všetky plodiny, trávnik, kvety, bylinky, ovocné či okrasné kríky... 

Veď sa len rozhliadnite po slovenských záhradách: niektoré sú vyprahnuté, šedivo žlté, zatiaľ čo iné sa darí udržiavať krásne a zdravé, žiariace nádhernými, pestrými farbami s prevažujúcou sviežo zelenou farbou hustého trávnika. Tie druhé skrátka vďaka šikovnému, efektívnemu zalievaniu rastú a kvitnú aj v parných dňoch „ako z vody“…

Každá záhrada je iná, preto je potrebné pre ňu vytvoriť „individuálny pitný režim“. Pretože klasická plastová či plechová kanva postačí len na naozaj miniatúrnu záhradku, môžete si na trhu vybrať z komplexného sortimentu produktov na zavlažovanie záhrad – od záhradných čerpadiel každého druhu cez automatické zavlažovacie systémy až napríklad po kvalitné záhradné hadice.

Tlakové čerpadlo Tallas D-ESUB 1200 je domáci vodný automat, ktorý na vašu záhradu privedie vodu zo studne, jazierka či iných zásobníkov vody. Foto: Mountfield

Pokiaľ môžete využiť studňu alebo zalievate vodou z potoka či jazierka, potrebujete záhradné čerpadlo s elektrickým motorom. Ak nemáte dostupný zdroj elektriny, využite záhradné čerpadlo benzínové. Na trhu nájdete širokú škálu čerpadiel – povrchové, ponorné, kalové, tlakové, do vŕtaných studní, sudové a v neposlednom rade aj automatické domáce vodárne a automaty.

Aké konkrétne čerpadlo je práve pre vás to najvhodnejšie, to vám poradia odborníci v predajniach. „Keď sa budete rozhodovať, aké záhradné čerpadlo je práve pre vás to najvhodnejšie, je potrebné si najprv odpovedať na nasledujúce základné otázky: Odkiaľ a akú vodu chcem čerpať? Kam chcem vodu čerpať – inými slovami: ako ďaleko? Na čo konkrétne chcem vodu používať? A ako často chcem čerpadlo používať? Vďaka nášmu širokému sortimentu si každý zákazník môže vybrať svoj optimálny typ záhradného čerpadla. Vždy však odporúčam svoje požiadavky prebrať na mieste priamo s našimi špecialistami,“ hovorí Karel Hromada zo spoločnosti Mounfield.

Na pohodlné a rýchle zavlažovanie pochopiteľne potrebujete aj kvalitný hadicu. Vyberajte takú, ktorá je vyrobená z prvotriednych materiálov a preto perfektne padne do ruky, spoľahlivo drží tvar (ako sa hovorí, neláme sa), na slnku časom nezbledne a je možné ju použiť aj v naozaj náročných podmienkach. Na trhu zoženiete hadice s elegantným dizajnom a v krásnych, moderných farbách.

Vozík Fast Cart Hozelock so 40 metrovou hadicou má kompaktnú uzatvorenú konštrukciu a vynikajúcu stabilitu. Foto: Mountfield

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePri polievaní vám výrazne pomôžu aj ďalšie praktické a šikovné výrobky, ako je napríklad hadicový vozík s navijakom – ten veľmi zjednodušuje pohyb hadice po celej záhrade a zaisťuje dlhú životnosť hadice. Existujú aj hadicové navijaky, ktoré môžete upevniť napríklad na stenu domu a môžete s nimi otáčať v rozpätí 180 stupňov.

K hadiciam si môžete podľa svojich potrieb a prianí vybrať z ohromného sortimentu zavlažovacích pištolí a rýchlospojok. Môžete vyberať aj zo širokej ponuky samozavlažovacích systémov či oscilačných postrekovačov.

Teraz, v čase dovoleniek, kedy sa nebudete môcť o svoju záhradu postarať, vám pomôžu napríklad vodné hodiny – stačí ich len načasovať a ony sa o správnu závlahu postarajú samy. Vodné hodiny spustia zalievanie počas vami vopred vybraných dní a času.

Zavlažovacie hodiny SENSOR PLUS sa postarajú o všetko za vás, pretože obsahujú svetelný senzor, ktorý automaticky upravuje svoj zavlažovací harmonogram pre spustenie pri východe a západe slnka, s možnosťou výberu ako dĺžky, tak frekvencie opakovania počas týždňa. Foto: Mountfield

Užívajte si tohoročné leto v pohodlí a absolútnej pohode na svojej krásne rozkvitnutej a životom žiariacej záhrade! Pomôžu vám v tom skvelí „vodní“ pomocníci, ktorí odvedú veľkú väčšinu zavlažovacích prác na záhrade za vás.

www.mountfield.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Mountfield

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.