image 49573 25 v1
Galéria (5)

Živá voda pre celú záhradu: zavlažovací systém na mieru

Extrémne dlhé, nekonečné horúčavy a sucho tohto roku dávajú zabrať nielen poľnohospodárom a lesníkom, ale samozrejme aj každému, kto vlastní záhradu. Neustála a správna závlaha záhrady je tento rok - viac než inokedy - životne dôležitá pre všetky plodiny, trávnik, kvety, bylinky, ovocné či okrasné kríky... 

Galéria

Zavlažovací systém na mieru - 20160607-_AUK3521-(1)
Zavlažovací systém na mieru - 20170306_IMG_02741_cmyk
Zavlažovací systém na mieru - 20170306_IMG_02776_cmyk
Zavlažovací systém na mieru - 20170520_IMG_03092_cmyk

Veď sa len rozhliadnite po slovenských záhradách: niektoré sú vyprahnuté, šedivo žlté, zatiaľ čo iné sa darí udržiavať krásne a zdravé, žiariace nádhernými, pestrými farbami s prevažujúcou sviežo zelenou farbou hustého trávnika. Tie druhé skrátka vďaka šikovnému, efektívnemu zalievaniu rastú a kvitnú aj v parných dňoch „ako z vody“…

Každá záhrada je iná, preto je potrebné pre ňu vytvoriť „individuálny pitný režim“. Pretože klasická plastová či plechová kanva postačí len na naozaj miniatúrnu záhradku, môžete si na trhu vybrať z komplexného sortimentu produktov na zavlažovanie záhrad – od záhradných čerpadiel každého druhu cez automatické zavlažovacie systémy až napríklad po kvalitné záhradné hadice.

Tlakové čerpadlo Tallas D-ESUB 1200 je domáci vodný automat, ktorý na vašu záhradu privedie vodu zo studne, jazierka či iných zásobníkov vody. Foto: Mountfield

Pokiaľ môžete využiť studňu alebo zalievate vodou z potoka či jazierka, potrebujete záhradné čerpadlo s elektrickým motorom. Ak nemáte dostupný zdroj elektriny, využite záhradné čerpadlo benzínové. Na trhu nájdete širokú škálu čerpadiel – povrchové, ponorné, kalové, tlakové, do vŕtaných studní, sudové a v neposlednom rade aj automatické domáce vodárne a automaty.

Aké konkrétne čerpadlo je práve pre vás to najvhodnejšie, to vám poradia odborníci v predajniach. „Keď sa budete rozhodovať, aké záhradné čerpadlo je práve pre vás to najvhodnejšie, je potrebné si najprv odpovedať na nasledujúce základné otázky: Odkiaľ a akú vodu chcem čerpať? Kam chcem vodu čerpať – inými slovami: ako ďaleko? Na čo konkrétne chcem vodu používať? A ako často chcem čerpadlo používať? Vďaka nášmu širokému sortimentu si každý zákazník môže vybrať svoj optimálny typ záhradného čerpadla. Vždy však odporúčam svoje požiadavky prebrať na mieste priamo s našimi špecialistami,“ hovorí Karel Hromada zo spoločnosti Mounfield.

Na pohodlné a rýchle zavlažovanie pochopiteľne potrebujete aj kvalitný hadicu. Vyberajte takú, ktorá je vyrobená z prvotriednych materiálov a preto perfektne padne do ruky, spoľahlivo drží tvar (ako sa hovorí, neláme sa), na slnku časom nezbledne a je možné ju použiť aj v naozaj náročných podmienkach. Na trhu zoženiete hadice s elegantným dizajnom a v krásnych, moderných farbách.

Vozík Fast Cart Hozelock so 40 metrovou hadicou má kompaktnú uzatvorenú konštrukciu a vynikajúcu stabilitu. Foto: Mountfield

Pri polievaní vám výrazne pomôžu aj ďalšie praktické a šikovné výrobky, ako je napríklad hadicový vozík s navijakom – ten veľmi zjednodušuje pohyb hadice po celej záhrade a zaisťuje dlhú životnosť hadice. Existujú aj hadicové navijaky, ktoré môžete upevniť napríklad na stenu domu a môžete s nimi otáčať v rozpätí 180 stupňov.

K hadiciam si môžete podľa svojich potrieb a prianí vybrať z ohromného sortimentu zavlažovacích pištolí a rýchlospojok. Môžete vyberať aj zo širokej ponuky samozavlažovacích systémov či oscilačných postrekovačov.

Teraz, v čase dovoleniek, kedy sa nebudete môcť o svoju záhradu postarať, vám pomôžu napríklad vodné hodiny – stačí ich len načasovať a ony sa o správnu závlahu postarajú samy. Vodné hodiny spustia zalievanie počas vami vopred vybraných dní a času.

Zavlažovacie hodiny SENSOR PLUS sa postarajú o všetko za vás, pretože obsahujú svetelný senzor, ktorý automaticky upravuje svoj zavlažovací harmonogram pre spustenie pri východe a západe slnka, s možnosťou výberu ako dĺžky, tak frekvencie opakovania počas týždňa. Foto: Mountfield

Užívajte si tohoročné leto v pohodlí a absolútnej pohode na svojej krásne rozkvitnutej a životom žiariacej záhrade! Pomôžu vám v tom skvelí „vodní“ pomocníci, ktorí odvedú veľkú väčšinu zavlažovacích prác na záhrade za vás.

www.mountfield.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Mountfield

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.