Cirkulárky sú stále v kurze

Cirkulárky sú stále v kurze

Okružná píla alebo cirkulárka je aj v súčasnosti neoddeliteľnou súčasťou mnohých domácností. Je to ideálny pomocník na rezanie väčšieho množstva palivového dreva prakticky bez námahy.

Modely vyrobené domácimi majstrami doma v dielni dobre známe ešte z minulého storočia síce v niektorých domácnostiach vidíme dodnes, ale v súčasnosti už môžete kúpiť skvelé okružné píly od renomovaných výrobcov presne podľa vašich požiadaviek. Navyše sú vyrábané v súlade s najprísnejšími bezpečnostnými predpismi, čo pri tých vyrábanými doma na kolene zvykol byť často problém. Práca s cirkulárkami je veľmi ľahká a počas pár hodín narežete drevo na niekoľko týždňov kúrenia.

Áno, drevo na kúrenie môžete samozrejme narezať aj reťazovou pílou, či už elektrickou alebo benzínovou, ale na dlhšie rezanie je najlepším spôsobom píla okružná. Ocenia to vaše ruky aj chrbát a prácu s cirkulárkou bez problémov zvládne aj netrénovaný človek, ktorý väčšinu dňa sedí za stolom v kancelárii.


Ľahké ovládanie FOTKA: Mountfield

Zuby okružnej píly z tvrdokovu sa zahryznú do každého dreva a ich otupenie trvá pri bežnej práci niekoľko mesiacov. Kotúč sa potom nechá nabrúsiť a počítajte s tým, že raz za čas budete musieť kúpiť nový. Záleží na výrobcovi, kvalite a počte zubov. Ceny začínajú niekde na XXX €. Kvalitné okružné píly sú vybavené výkonnými elektromotormi a ergonomickou kolískou, ktorá sa po rezaní vďaka vratnej pružine sklopí späť do pokojovej polohy.

Cirkulárka je vybavená bezpečnostným krytom kotúča a elektrickou brzdou. Stroje sú stabilné a majú kolieska, ktoré uľahčujú transport na iné miesto. Moderné cirkulárky sú navyše vybavené aj výsuvnou podperou pre rezanie dlhších guľatín a výsuvnou zarážkou pre rezanie klátov rovnakej dĺžky.

Presný rez FOTKA: Mountfield

Ak chcete, aby vaša píla vydržala rezať čo najdlhšie, vyberajte modely s elektromotormi s príkonom 3000 wattov a vyšším. Tie najsilnejšie píly si poradia s polenami s priemermi až 24 centimetrov.

Tak ako tak zistíte, že na prípravu palivového dreva je okružná píla skvelý pomocník.

ZDROJ PR článok spoločnosti Montfield 

Komentáre

  1. To je čo za plechové čudo ?

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.