Farmárske píly – šikovný nástroj pre údržbu veľkých pozemkov

09.10.2017
09.10.2017 (1)
Farmárske píly – šikovný nástroj pre údržbu veľkých pozemkov

Motorové píly sa delia do množstva rôznych kategórií, existujú lacné a drahé píly, profesionálne a hobby píly. Čo keď ale nepotrebujete profesionálnu pílu za veľké peniaze, zároveň ale tiež nie ste víkendový zahrádkár, ktorý pílu drží v ruke raz za rok? Existuje i zlatá stredná cesta.

Takýmto pílam, ktoré sa konštrukciou, funkčnosťou i cenou pohybujú niekde medzi profi a hobby pílami, sa hovorí farmárske píly. A to práve preto, že najviac prídu vhod farmárom a vôbec majiteľom veľkých pozemkov.

Farmárske alebo tiež univerzálne píly majú často rovnakú konštrukciu ako píly určené profesionálom, ale sú prispôsobené pre bežnú a menej náročnú prevádzku. Farmárske píly môžete pohodlne používať k prerezávaniu, odvetvovaniu, stínaniu alebo rezaniu palivového dreva. Ich cena sa obvykle pohybuje medzi 400 až 650 €. Príkladom môže byť píla Husqvarna 450.

Husqvarna 450

Ľahká a výkonná píla druhej generácie pre všestranné použitie. Je ideálna pre tých, ktorí hľadajú dobre ovládateľnú pílu s jednoduchým štartovaním. Je poháňaná motorom X-Torq®, ktorý má nižšiu spotrebu paliva a zníženú hladinu emisií. Je vybavená palivovou pumpičkou, ergonomickou zadnou rukoväťou a systémom Air Injection™, ktorý znižuje mieru opotrebenia.

Odporúčaná maloobchodná cena je 485 € vrátane DPH, v jesennej akcii za 439 €.

Pri takzvaných farmárskych pílach je dôležité, aby boli ľahko ovládateľné a nebol problém ich rýchlo naštartovať napríklad i pri pomalšom zatiahnutí za štartovaciu šnúru. Ďalším kritériom je samozrejme čo najnižšia spotreba pri používaní a vďaka nej i nižšia hladina emisií. Dôležité je tiež prevedenie rukoväte. V kategórii farmárskych píl nájdete produkty s ergonomicky tvarovanými zadnými rukoväťmi vyrobenými tak, aby vám prácu čo najviac uľahčili. Výhodou sú i výrazné smerové značky pre stínanie umiestnené priamo na píle. Pomáhajú pri stínaní a v závislosti na polohe rezu pomáhajú určiť smer padania stromu.

Stále viac obľúbenejšie sú akumulátorové píly poháňané Li-ion batériou. Tieto píly sú veľmi výkonné, jednoducho ovládateľné, úsporné a veľmi tiché. Nemusíte sa ani báť, že by takáto píla bola príliš slabá. Pri dobrých akumulátorových pílach je výkon porovnateľný s výkonom benzínových píl. Navyše na rozdiel od nich neprodukujú žiadne priame emisie. Pokiaľ chcete ušetriť seba, rodinu alebo susedov od nepríjemného hluku a výparov, zvážte túto variantu.

ZDROJ PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko, s.r.o.

Komentáre

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.
mm | 02.01.2018, 22:27
Skutočne hodnotný článok s vyčerpavajúcim obsahom. Len ste akosi v ňom pozabudli vysvetliť aký je rozdiel medzi pílami:FARMÁR-PROFI a HOBBY. Neverím,že takýto paškvil mohol napísať niekto z Husquarny.

Praktické rady, tipy a návody každých 7 dní.
 

Prečítajte si
Reklama