Farmárske píly – šikovný nástroj pre údržbu veľkých pozemkov

image 44004 25 v1

Motorové píly sa delia do množstva rôznych kategórií, existujú lacné a drahé píly, profesionálne a hobby píly. Čo keď ale nepotrebujete profesionálnu pílu za veľké peniaze, zároveň ale tiež nie ste víkendový zahrádkár, ktorý pílu drží v ruke raz za rok? Existuje i zlatá stredná cesta.

Takýmto pílam, ktoré sa konštrukciou, funkčnosťou i cenou pohybujú niekde medzi profi a hobby pílami, sa hovorí farmárske píly. A to práve preto, že najviac prídu vhod farmárom a vôbec majiteľom veľkých pozemkov.

Farmárske alebo tiež univerzálne píly majú často rovnakú konštrukciu ako píly určené profesionálom, ale sú prispôsobené pre bežnú a menej náročnú prevádzku. Farmárske píly môžete pohodlne používať k prerezávaniu, odvetvovaniu, stínaniu alebo rezaniu palivového dreva. Ich cena sa obvykle pohybuje medzi 400 až 650 €. Príkladom môže byť píla Husqvarna 450.

Husqvarna 450

Ľahká a výkonná píla druhej generácie pre všestranné použitie. Je ideálna pre tých, ktorí hľadajú dobre ovládateľnú pílu s jednoduchým štartovaním. Je poháňaná motorom X-Torq®, ktorý má nižšiu spotrebu paliva a zníženú hladinu emisií. Je vybavená palivovou pumpičkou, ergonomickou zadnou rukoväťou a systémom Air Injection™, ktorý znižuje mieru opotrebenia.

Odporúčaná maloobchodná cena je 485 € vrátane DPH, v jesennej akcii za 439 €.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePri takzvaných farmárskych pílach je dôležité, aby boli ľahko ovládateľné a nebol problém ich rýchlo naštartovať napríklad i pri pomalšom zatiahnutí za štartovaciu šnúru. Ďalším kritériom je samozrejme čo najnižšia spotreba pri používaní a vďaka nej i nižšia hladina emisií. Dôležité je tiež prevedenie rukoväte. V kategórii farmárskych píl nájdete produkty s ergonomicky tvarovanými zadnými rukoväťmi vyrobenými tak, aby vám prácu čo najviac uľahčili. Výhodou sú i výrazné smerové značky pre stínanie umiestnené priamo na píle. Pomáhajú pri stínaní a v závislosti na polohe rezu pomáhajú určiť smer padania stromu.

Stále viac obľúbenejšie sú akumulátorové píly poháňané Li-ion batériou. Tieto píly sú veľmi výkonné, jednoducho ovládateľné, úsporné a veľmi tiché. Nemusíte sa ani báť, že by takáto píla bola príliš slabá. Pri dobrých akumulátorových pílach je výkon porovnateľný s výkonom benzínových píl. Navyše na rozdiel od nich neprodukujú žiadne priame emisie. Pokiaľ chcete ušetriť seba, rodinu alebo susedov od nepríjemného hluku a výparov, zvážte túto variantu.

ZDROJ PR článok spoločnosti Husqvarna Slovensko, s.r.o.

Komentáre

  1. Skutočne hodnotný článok s vyčerpavajúcim obsahom. Len ste akosi v ňom pozabudli vysvetliť aký je rozdiel medzi pílami:FARMÁR-PROFI a HOBBY. Neverím,že takýto paškvil mohol napísať niekto z Husquarny.

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.