image 24176 25 v1
Galéria (5)

Traja jesenní králi v záhradách

Leto a teplé počasie je nenávratne preč. Deň sa kráti a noc predlžuje - čas jesene je tu a s ním vrcholia každoročné jesenné práce v záhrade, keď je všetko potrebné zazimovať a pripraviť na zimu. U nás máme veľké množstvo záhrad , čím patrí naša republika v rámci Európy medzi unikátne krajiny. Je to dané čiastočne históriou, ale aj tým, že záhrada je pre nás stále častejšie miestom odpočinku. Pre mnohých sú jesenné práce v záhradách utrpením, pretože vedia, že príde zima, napadne sneh a bude mráz. To práca na jar je predsa len veselšia.

Galéria

Drvič, štiepkovač
Drvič, štiepkovač
Drvič, štiepkovač
Drvič, štiepkovač

Úspora času je v hodinách

Predstavte si typickú slovenskú záhradu, má rozmer tisíc metrov štvorcových, je na nej trávnik, dohromady okolo 20 ovocných stromov a ihličnanov, rad okrasných kríkov a záhony. Stromy sa musia pravidelne prerezať, kríky zastrihnúť, zo záhonu vyhrabať lístie, ktoré tam napadá s prvými mrazivými dňami. Je spočítané, že bez pomoci moderných strojov trvá zazimovanie takej záhrady, ak sa robí poctivo, minimálne 72 hodín. Teda vlastne 4 dni. Alebo tiež 4 hodiny – ale to len vtedy, keď máte hlavu na pravom mieste a po ruke tých správnych pomocníkov.

Zazimovávači záhrad v hlavných úlohách …. Nechajme nich, nech sa vám sami predstavia

Drvič alebo štiepkovač – držím sa hesla, všetko rozdrvím a zomeliem. Žiadny drevný odpad si predo mnou nemôže byť istý. Nezanechávam za sebou žiadne stopy, všetko drvím do plastových priehľadných nádob. Môj majiteľ si môže vybrať, či chce radšej drvinu (teda drvič), ktorá môže slúžiť ako mulč na záhrade alebo ako prímes do kompostéru. Alebo štiepku, s ktorou sa dá aj kúriť v krbových kachliach. Potom sa volám štiepkovač a drevný bio odpad vzniknutý z prerezávania stromov alebo kríkov sekám na malinké niekoľkocentimetrové štiepky.

drvič

Nože zo špeciálnej vysoko odolnej ocele si poradia s vetvami s priemerom až 4,5 cm. Drvič Powercut 2500 teraz za akciovú cenu 136 €. www.mountfield.sk

Prerezávacia teleskopická píla – sme predĺženou rukou všetkých ľudí, ktorí merajú menej ako dva a pol metra. Len vďaka nám totiž dosiahnete aj do výšky vyše 4 metrov zo zeme. Zmerajte si sami čas, koľko vás to bude stáť si priniesť rebrík, druhého pomocníka, ktorý vás bude istiť, a potom ešte udržať v ruke pílu a píliť konár s priemerom napríklad 10 centimetrov. Alebo si môžete vziať na pomoc mňa, nasadiť si cez rameno popruh, využiť možnosti teleskopickej tyče, jedným stlačením zapnúť reťazovú pílu a je hotovo… a že to netrvalo ani minútu? To ja už dávno viem.

prerezávač

Až do výšky 4,5 metra dosiahnete s elektrickým prerezávačom konárov EAS 750 F. V predajniach Mountfieldu teraz v akcii za 110 €. Autor: Ikra

Záhradný vysávač čiže fukár – alebo keď je dobré mať doma majstra 2 v 1. Mám v sebe ako silu všetko odfúknuť, tak aj povysávať, klamem telom a behom pár sekúnd sa zmením k potrebám toho, kto ma ovláda. Napadané lístie už nemusíte dlhé hodiny vyhrabávať zo záhonov, stačí pár minút a lístie je na jednej veľkej hromade. Pálenie lístia nie je v móde a navyše sa v mnohých obciach už dávno nesmie robiť, tak čo s ním? Predsa vysať pomocou vysávača, ktorý objem popadaného lístia dokáže zredukovať až o 90%.

fúkar

Nízka hmotnosť a vak, ktorý pojme záhradný odpad s objemom až 35 litrov. Elektrický vysávač IEBV 2600 sa ľahko premení na výkonný fukár. Praktické kolieska zaistia udržanie výšky trubice nad zemou. Za akciových 58 € predáva Mountfield. Autor: Ikra

PR článok spoločnosti Mountfield a.s.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.