Mať drvič alebo štiepkovač znamená zbaviť sa starostí aj ušetriť
Galéria (9)

Mať drvič alebo štiepkovač znamená zbaviť sa starostí aj ušetriť

Záhradný odpad v boji so špeciálnymi nožmi z vysoko odolnej ocele alebo nožovým ústrojenstvom? Bez šance. Samočinne ho zhltnú, vtiahnu do hladného žalúdka a potom nekompromisne spracujú.

Galéria

Drvič a štiepkovač - drtic_PowerCut2500_Mountfield
Drvič a štiepkovač - Drticí-ústrojí
Drvič a štiepkovač - Hlavní-foto
Drvič a štiepkovač - stepkovac_PowerSilent2600_Mountfield
Drvič a štiepkovač - Stepkovací-fréza-
Drvič a štiepkovač - Štěpky
Smart tv
Drvič a štiepkovač - Drť

Ako zo záhradného odpadu vytvoriť ďalej využiteľný materiál vhodný na kompostovanie, mulčovanie alebo kúrenie? Nechajte pracovať záhradný drvič alebo štiepkovač. Konáre a vetvičky, ktoré zostali po priereze stromov a krovín, opadané lístie aj ďalší záhradný organický odpad – o to všetko „sa postarajú“ tieto výkonné záhradné stroje.

Výkonné drviace ústrojenstvo a štiepkovacia fréza rýchlo spracujú komáre na ďalej využiteľný materiál. Zdroj:

Z konárov zostane len drvina

Konáre s priemerom až 4,5 cm nemajú totiž v kontakte so špeciálnymi nožmi z vysoko odolnej ocele žiadnu šancu. Zasuniete ich do konštrukcie násypky záhradného drviča a nožové ústrojenstvo si už samočinne vtiahne materiál do hladného žalúdka. Všetko sa premení na drvinu, ktorá padá do priehľadného PVC boxu. Ten ľahko vyberiete a obsah vysypete, kamkoľvek potrebujete.

Stroj je vybavený bezpečnostnou poistkou proti znovuspusteniu pri výpadku prúdu, motor ističom a pri preťažení sa samočinne vypína. „Kvalitný drvič, aj štiepkovač, sa automaticky vypne, ak nie je pod výstupom práve umiestnený box. Nedôjde ani k jeho spusteniu,“ hovorí Aleš Mostecký, špecialista na záhradné drviče a štiepkovače zo spoločnosti Mountfield.


Box drvičov a štiepkovačov môžete ľahko vybrať a jeho obsah vysypať, kamkoľvek potrebujete. Zdroj:

So štiepkami môžete aj kúriť

Ak potrebujete z konárov získať väčšie kúsky, než produkuje drvič, „choďte do“ štiepkovača. Jeho ozubená valcová fréza vytvára z konárov s priemerom 4,5 centimetra tzv. štiepky – kúsky veľké asi 2,5 cm. Využiť ich môžete ako mulčovací materiál alebo dokonca ako palivo do kachlí. Mať štiepkovač teda znamená nielen efektívne spracovanie záhradného odpadu, ale aj ušetrenie financií – nemusíte platiť za mulč.

Štiepkovače sú vybavené funkciou prepínania smeru otáčania štiepkovacej frézy. Môže teda pracovať aj opačným smerom, vďaka čomu sa uvoľní materiál, ktorý prípadne uviazol.

Drvina ako mulč a štiepky na zakúrenie do kachlí – tak možno spracovaný materiál ideálne využiť. zdroj:

Pýtajte sa na záruku a nechajte si poradiť

„Do záhradných drvičov a štiepkovačov nepatria igelitové vrecká, sklo, kov, plasty, kamene, látky, korene sa zeminou alebo odpad bez pevnej konzistencie (napr. kuchynský odpad),“ upozorňuje Aleš Mostecký zo spoločnosti Mountfield.

Konáre a prúty spracúvajte krátko po ich odrezaní a pri silnejších konároch odstráňte bočné výhonky. Pri drvení a štiepkovaní tak dosiahnete najlepšie výsledky. Na dotlačenie kratšieho materiálu do násypky môžete použiť tzv. napchávač. Pri kvalitných drvičoch a štiepkovačoch hľadajte veľké kolesá, oceníte ich pri prípadnom pohybe so strojom, a box s objemom minimálne 60 litrov. Pri práci používajte ochranné okuliare, pracovné rukavice a ochranu sluchu.

Tip redakcie na záver: Hľadajte stroje s viac ročnou zárukou a vyberajte len u preverených predajcov s dlhoročnou tradíciou. Predajní špecialisti sú tu schopní vám odpovedať na všetky otázky ohľadom stroja, ktorý kupujete, a pomôžu vám s výberom.

drvič
      drvič Powercut 2500

štiepkovač
      štiepkovač Powersilent 2600

PR článok spoločnosti Mountfield SK, s.r.o.

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.