Mať drvič alebo štiepkovač znamená zbaviť sa starostí aj ušetriť

Mať drvič alebo štiepkovač znamená zbaviť sa starostí aj ušetriť

Záhradný odpad v boji so špeciálnymi nožmi z vysoko odolnej ocele alebo nožovým ústrojenstvom? Bez šance. Samočinne ho zhltnú, vtiahnu do hladného žalúdka a potom nekompromisne spracujú.

Ako zo záhradného odpadu vytvoriť ďalej využiteľný materiál vhodný na kompostovanie, mulčovanie alebo kúrenie? Nechajte pracovať záhradný drvič alebo štiepkovač. Konáre a vetvičky, ktoré zostali po priereze stromov a krovín, opadané lístie aj ďalší záhradný organický odpad – o to všetko „sa postarajú“ tieto výkonné záhradné stroje.

Výkonné drviace ústrojenstvo a štiepkovacia fréza rýchlo spracujú komáre na ďalej využiteľný materiál. Zdroj:

Z konárov zostane len drvina

Konáre s priemerom až 4,5 cm nemajú totiž v kontakte so špeciálnymi nožmi z vysoko odolnej ocele žiadnu šancu. Zasuniete ich do konštrukcie násypky záhradného drviča a nožové ústrojenstvo si už samočinne vtiahne materiál do hladného žalúdka. Všetko sa premení na drvinu, ktorá padá do priehľadného PVC boxu. Ten ľahko vyberiete a obsah vysypete, kamkoľvek potrebujete.

Stroj je vybavený bezpečnostnou poistkou proti znovuspusteniu pri výpadku prúdu, motor ističom a pri preťažení sa samočinne vypína. „Kvalitný drvič, aj štiepkovač, sa automaticky vypne, ak nie je pod výstupom práve umiestnený box. Nedôjde ani k jeho spusteniu,“ hovorí Aleš Mostecký, špecialista na záhradné drviče a štiepkovače zo spoločnosti Mountfield.


Box drvičov a štiepkovačov môžete ľahko vybrať a jeho obsah vysypať, kamkoľvek potrebujete. Zdroj:

So štiepkami môžete aj kúriť

Ak potrebujete z konárov získať väčšie kúsky, než produkuje drvič, „choďte do“ štiepkovača. Jeho ozubená valcová fréza vytvára z konárov s priemerom 4,5 centimetra tzv. štiepky – kúsky veľké asi 2,5 cm. Využiť ich môžete ako mulčovací materiál alebo dokonca ako palivo do kachlí. Mať štiepkovač teda znamená nielen efektívne spracovanie záhradného odpadu, ale aj ušetrenie financií – nemusíte platiť za mulč.

Štiepkovače sú vybavené funkciou prepínania smeru otáčania štiepkovacej frézy. Môže teda pracovať aj opačným smerom, vďaka čomu sa uvoľní materiál, ktorý prípadne uviazol.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteDrvina ako mulč a štiepky na zakúrenie do kachlí – tak možno spracovaný materiál ideálne využiť. zdroj:

Pýtajte sa na záruku a nechajte si poradiť

„Do záhradných drvičov a štiepkovačov nepatria igelitové vrecká, sklo, kov, plasty, kamene, látky, korene sa zeminou alebo odpad bez pevnej konzistencie (napr. kuchynský odpad),“ upozorňuje Aleš Mostecký zo spoločnosti Mountfield.

Konáre a prúty spracúvajte krátko po ich odrezaní a pri silnejších konároch odstráňte bočné výhonky. Pri drvení a štiepkovaní tak dosiahnete najlepšie výsledky. Na dotlačenie kratšieho materiálu do násypky môžete použiť tzv. napchávač. Pri kvalitných drvičoch a štiepkovačoch hľadajte veľké kolesá, oceníte ich pri prípadnom pohybe so strojom, a box s objemom minimálne 60 litrov. Pri práci používajte ochranné okuliare, pracovné rukavice a ochranu sluchu.

Tip redakcie na záver: Hľadajte stroje s viac ročnou zárukou a vyberajte len u preverených predajcov s dlhoročnou tradíciou. Predajní špecialisti sú tu schopní vám odpovedať na všetky otázky ohľadom stroja, ktorý kupujete, a pomôžu vám s výberom.

drvič
      drvič Powercut 2500

štiepkovač
      štiepkovač Powersilent 2600

PR článok spoločnosti Mountfield SK, s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.