Príprava dreva na zimu: Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru?

image 37032 25 v1

Počas chladných jesenných večerov nie je nad romantiku pri plápolajúcom ohníku v kozube. Na to, aby ste si mohli užívať teplo v pohodlí domova, však potrebujete dobrú prípravu. S tou vám pomôžu sekery Fiskars, ktoré si so svojím ostrím hravo poradia i s tým najtuhším drevom.

Sekery štvrtej generácie Fiskars skvelo padnú do ruky a sú prakticky nezničiteľné. Majú inovatívnu rukoväť s 3D štruktúrou, ktorá im umožňuje bezpečnejší a rýchlejší švih. Tiež lahodia oku: získali prestížne ocenenie za dizajn „Red Dot Award“.

Fiskars sekery majú optimálny pomer hmotnosti čepele a dĺžky topora. Ten je vyrobený z ľahkého a odolného materiálu FiberComp™ a má patentovanú 3D rukoväť. Štruktúra rukoväte pomáha odvádzať vlhkosť a zvyšuje bezpečnosť pri švihu. Umožňuje lepšie kontrolovať smer a sústrediť sa na samotný švih namiesto toho, aby ste energiou a pozornosťou plytvali na udržanie nástroja v rukách. Pokiaľ sekáte často, oceníte praktickú nezničiteľnosť sekery, ktorú Fiskars garantuje 25-ročnou zárukou.

Ako si vybrať tú správnu sekeru?

Test veľkosti

Fiskars má v ponuke viacero veľkostí sekier a nie je to náhoda. Niektorí si možno mylne myslia, že čím väčšia sekera, tým väčší štiepací výkon. Nie je to však pravda. Sekera by vám mala v prvom rade padnúť do ruky, aby ste pri štiepaní namiesto sily využili jej švih.

Správnu veľkosť sekery spoznáte tak, že keď ju uchopíte tesne pod čepeľou, dáte si ju rovnobežne s rukou a kolmo k trupu, rukoväť sekery by mala siahať presne po začiatok vašej paže. Ak je dlhšia, je potrebné zvoliť menšiu veľkosť.

Test hmotnosti

Aj hmotnosť sekery zohráva dôležitú úlohu pri jej efektívnom využití. A zistiť, či ste zvolili tú správnu, je opäť veľmi jednoduché. Ruku nechajte voľne spustenú vedľa trupu, ľavou rukou si pravú podoprite v oblasti lakťovej jamky a uchopte sekeru za rukoväť. Ak ju dokážete zodvihnúť o 180 stupňov, sekera má správnu hmotnosť. Ak nie, siahnite po ľahšom modeli a vyskúšajte postup ešte raz.

Spoľahlivá, bezpečná a presná

Sekery Fiskars sú v porovnaní s tradičnými drevenými sekerami bezpečnejšie a príjemnejšie na použitie. Tomu, aby vám sekera nevykĺzla z ruky a nedošlo k nehode, bráni zahnutý koniec topora. Inovatívna 3D rukoväť zase zvyšuje kontrolu a rýchlosť švihu. Dvakrát tvrdené ostrie sekery zvyšuje odolnosť a uľahčuje ostrenie. Pri sekaní sa navyše nemusíte báť, že by vám čepeľ mohla z topora vypadnúť, pretože je doň napevno zaliata. Pre ľahké a bezpečné ukladanie sekier vytvoril Fiskars špeciálne plastové obaly.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miestePríprava dreva na zimu nikdy nebola jednoduchšia

So správnou sekerou v ruke sa stane z povinnosti zábava. Uľahčiť prácu vám pomôžu aj jednoručné kliešte na prácu s klátmi a polenami. Špeciálny mechanizmus umožňuje ľahkým trhnutím smerom nahor zovretie nákladu a naopak, pri položení automatické otvorenie a uvoľnenie nákladu. Naostrené špičky a vlastná váha nákladu znemožňujú vyšmyknutie zo zovretia klieští. Bezpečné a komfortné uchopenie zaručuje masívna protišmyková rukoväť. Pri práci môžete kliešte kombinovať s hákom na kláty Fiskars.

Sapina WoodXpert vám uľahčí prácu a ušetrí váš chrbát od zbytočnej námahy. www.fiskars.sk

Skvelou pomocníčkou pri manipulácii s drevom bude pre vás aj sapína z radu WoodXpert určená na prenášanie, zdvíhanie a manipuláciu s guľatinou. Vďaka nej budete drevo bez námahy a jednoducho otáčať a prehadzovať. Ergonomicky tvarované porisko, perfektné vyváženie a ostrý hrot vám uľahčia prácu a ušetria váš chrbát od zbytočnej námahy.

Takto sa s pomocníkmi Fiskars stane príprava dreva zábavnejšou, bezpečnejšou a rýchlejšou.

www.fiskars.sk

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.