image 37032 25 v1
Galéria (8)

Príprava dreva na zimu: Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru?

Počas chladných jesenných večerov nie je nad romantiku pri plápolajúcom ohníku v kozube. Na to, aby ste si mohli užívať teplo v pohodlí domova, však potrebujete dobrú prípravu. S tou vám pomôžu sekery Fiskars, ktoré si so svojím ostrím hravo poradia i s tým najtuhším drevom.

Galéria

Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru? - 1003625_WoodXpert_LogTongs_39cm(2)
Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru? - 1015642_X-series_FiskarsSplittingAxeL_X21
Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru? - Fiskars_Action_WoodXpert_XA22Sappie_77,5cm_1003623(2)
Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru? - Fiskars_Garden_Action_X-series_CarpentersaxeX10_inuse
Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru? - Fiskars_Garden_Environmental_X-series_SplittingaxeX21(4)
Viete, podľa čoho si vybrať tú správnu sekeru? - dlzka
Husqvarna_sekera

Sekery štvrtej generácie Fiskars skvelo padnú do ruky a sú prakticky nezničiteľné. Majú inovatívnu rukoväť s 3D štruktúrou, ktorá im umožňuje bezpečnejší a rýchlejší švih. Tiež lahodia oku: získali prestížne ocenenie za dizajn „Red Dot Award“.

Fiskars sekery majú optimálny pomer hmotnosti čepele a dĺžky topora. Ten je vyrobený z ľahkého a odolného materiálu FiberComp™ a má patentovanú 3D rukoväť. Štruktúra rukoväte pomáha odvádzať vlhkosť a zvyšuje bezpečnosť pri švihu. Umožňuje lepšie kontrolovať smer a sústrediť sa na samotný švih namiesto toho, aby ste energiou a pozornosťou plytvali na udržanie nástroja v rukách. Pokiaľ sekáte často, oceníte praktickú nezničiteľnosť sekery, ktorú Fiskars garantuje 25-ročnou zárukou.

Ako si vybrať tú správnu sekeru?

Test veľkosti

Fiskars má v ponuke viacero veľkostí sekier a nie je to náhoda. Niektorí si možno mylne myslia, že čím väčšia sekera, tým väčší štiepací výkon. Nie je to však pravda. Sekera by vám mala v prvom rade padnúť do ruky, aby ste pri štiepaní namiesto sily využili jej švih.

Správnu veľkosť sekery spoznáte tak, že keď ju uchopíte tesne pod čepeľou, dáte si ju rovnobežne s rukou a kolmo k trupu, rukoväť sekery by mala siahať presne po začiatok vašej paže. Ak je dlhšia, je potrebné zvoliť menšiu veľkosť.

Test hmotnosti

Aj hmotnosť sekery zohráva dôležitú úlohu pri jej efektívnom využití. A zistiť, či ste zvolili tú správnu, je opäť veľmi jednoduché. Ruku nechajte voľne spustenú vedľa trupu, ľavou rukou si pravú podoprite v oblasti lakťovej jamky a uchopte sekeru za rukoväť. Ak ju dokážete zodvihnúť o 180 stupňov, sekera má správnu hmotnosť. Ak nie, siahnite po ľahšom modeli a vyskúšajte postup ešte raz.

Spoľahlivá, bezpečná a presná

Sekery Fiskars sú v porovnaní s tradičnými drevenými sekerami bezpečnejšie a príjemnejšie na použitie. Tomu, aby vám sekera nevykĺzla z ruky a nedošlo k nehode, bráni zahnutý koniec topora. Inovatívna 3D rukoväť zase zvyšuje kontrolu a rýchlosť švihu. Dvakrát tvrdené ostrie sekery zvyšuje odolnosť a uľahčuje ostrenie. Pri sekaní sa navyše nemusíte báť, že by vám čepeľ mohla z topora vypadnúť, pretože je doň napevno zaliata. Pre ľahké a bezpečné ukladanie sekier vytvoril Fiskars špeciálne plastové obaly.

Príprava dreva na zimu nikdy nebola jednoduchšia

So správnou sekerou v ruke sa stane z povinnosti zábava. Uľahčiť prácu vám pomôžu aj jednoručné kliešte na prácu s klátmi a polenami. Špeciálny mechanizmus umožňuje ľahkým trhnutím smerom nahor zovretie nákladu a naopak, pri položení automatické otvorenie a uvoľnenie nákladu. Naostrené špičky a vlastná váha nákladu znemožňujú vyšmyknutie zo zovretia klieští. Bezpečné a komfortné uchopenie zaručuje masívna protišmyková rukoväť. Pri práci môžete kliešte kombinovať s hákom na kláty Fiskars.

Sapina WoodXpert vám uľahčí prácu a ušetrí váš chrbát od zbytočnej námahy. www.fiskars.sk

Skvelou pomocníčkou pri manipulácii s drevom bude pre vás aj sapína z radu WoodXpert určená na prenášanie, zdvíhanie a manipuláciu s guľatinou. Vďaka nej budete drevo bez námahy a jednoducho otáčať a prehadzovať. Ergonomicky tvarované porisko, perfektné vyváženie a ostrý hrot vám uľahčia prácu a ušetria váš chrbát od zbytočnej námahy.

Takto sa s pomocníkmi Fiskars stane príprava dreva zábavnejšou, bezpečnejšou a rýchlejšou.

www.fiskars.sk

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám a nebudeme na ňu nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov.

Ak sa vám nechce zakaždým zadávať meno a email, využite možnosť prihlásiť sa.

Kde sa diskutuje