Ochráňte svoje zdravie pred škodlivým látkam vo vzduchu s novým CAT S61

Ochráňte svoje zdravie pred škodlivým látkam vo vzduchu s novým CAT S61

Kvalita ovzdušia je často rozoberanou témou. Nielen doma, ale najmä pri práci, v ktorej trávime veľkú časť dňa, by sme sa mali chrániť pred škodlivými látkami, ktoré sa z času na čas vo vzduchu objavia. A práve preto je nová vlajková loď CAT S61 vybavená technológiou monitorovania kvality vzduchu v interiéri, ktorá vám pomôže žiť a pracovať každý deň inteligentnejšie a bezpečnejšie.

Vstavaný snímač kvality vzduchu a úplne nová aplikácia Air vás okamžite informujú o tom, keď okolité ovzdušie zasiahli nezdravé prvky (tzv. VOC) zvýšenej úrovni. Vďaka tejto hardvérovo-softvérovej kombinácii tak budete presne vedieť, kedy je vaše zdravie ohrozené, aby ste sa mohli včas a dostatočne chrániť.

Čo sú to VOC?

VOC označuje prchavú organickú zlúčeninu. Obsahuje typ látok, ktoré znečisťujú ovzdušie a s najväčšou pravdepodobnosťou ich nájdete vo vnútri domácností a budov, kde je slabé vetranie. Koncentrácie VOC sú totiž viac ako päťkrát vyššie v interiéri, ako sú vonku. Výraz „VOC“ zahŕňa rad chemikálií a iných látok, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v bežných výrobkoch pre domácnosť a stavebníctvo. Ide najmä o farby, rozpúšťadlá, lepidlá, koberce, podlahu, bytové zariadenia, kozmetiku či čistiace prostriedky.

Ako môžu VOC ohroziť zdravie?

Napríklad, po maľovaní je čerstvý náter cítiť pomerne dlho. Ak sa v takomto prostredí budete pohybovať dlhšie, môžeme už hovoriť o expozícii VOC. Znečisťujúce látky môžu spôsobiť príznaky, ako sú bolesti hlavy, respiračné problémy, podráždenie očí, kože, nosa a hrdla a pocity závratov a nevoľnosti – a majú škodlivý vplyv na vaše kognitívne schopnosti, pohodlie a celkovú pohodu.

Ako môže pomôcť monitor kvality vzduchu S61?

CAT S61 je prvý smartfón svojho druhu, ktorý je vybavený integrovanou technológiou monitorovania VOC. Je to vnútorný monitor kvality vzduchu vo vrecku, ktorý je vďaka vstavanému snímaču kvality vzduchu naprogramovaný tak, aby vedel zmerať úroveň takmer všetkých „bežne dostupných“ VOC. Okrem sledovania znečisťujúcich látok v ovzduší v interiéri CAT S61 upozorňuje používateľov, keď VOC v miestnosti dosahujú nezdravé úrovne. S lepším pochopením kvality vzduchu v interiéroch je pre používateľov jednoduchšie podniknúť kroky na obmedzenie ich vystavenia.

Tip: Všetok nábytok a bytové doplnky na jednom miesteAplikácia CAT S61 Air môže tiež merať vnútornú teplotu a vlhkosť, ktorá je užitočná pre maliarov, dekoratérov a každého, kto potrebuje zistiť úroveň vlhkosti miestnosti. Pomocou funkcií grafu aplikácie tak môžete sledovať, ako sa VOC okolo vás menia počas dňa. S historickými údajmi, ktoré majú až týždenný archív, je jednoduché odhaliť vzory a akékoľvek konzistentné obdobia expozície, ktorým sa je potrebné vyhnúť.

Vyhnite sa expozícii VOC

Akonáhle vás váš smartfón CAT S61 upozorní na nezdravé prostredie kvality ovzdušia v interiéri, najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom zníženia expozície je vyjsť von a urobiť si prestávku. Správna ventilácia miestnosti je tiež kľúčová: buď mechanicky prostredníctvom klimatizácie alebo ventilátora, alebo len otvorením okien a dverí.

 ZDROJ: PR článok spoločnosti TCCM s.r.o.

Komentáre

Pridaj komentár

Emailová adresa nebude zverejnená, poskytnutá iným osobám ani na ňu nebudeme nič posielať. Je však nutná na prevádzku diskusií. Pozrite si naše podmienky spracovania osobných údajov. Ak sa vám nechce zakaždým zadávať prezývku a email, využite možnosť bezplatnej registrácie.